Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Waska dzialka - prosze o rade

Pokaż wątki Pokaż posty

Waska dzialka - prosze o rade

GosiaC 11:50, 01 lis 2020

Dołączył: 01 lis 2020
Posty: 3
Na poczatku wypadaloby sie przywitac. Otoz podczytuje to forum od kilku lat, pasjami ogladam zdjecia Waszych ogrodow, jako ze sama mam ogrod i wiem, z jaka praca sie to wiaze, ale i jaka przyjemnosc sprawia. Jako, ze od kilku lat bezskutecznie sie zastanawiam nad rozplanowaniem mojej dzialki, postanowilam poprosic Was - a zwlaszcza Pania Danusie - o pomoc. Dlaczego nie zlece planowania ogrodu architektowi krajobrazu? Gdyz nie wyobrazam sobie, by miec ogorod "skonczony", taki, w ktorym juz sie nic nie da posadzic, gdyz nie pasowaloby to do koncepcji. Uwielbiam wyglad ogrodkow dzialkowych, takie ogrodowe "groch z kapusta", no i w ogrodzie musza byc rosliny jadalne. Ogrod "tylko dla oka" to nie dla mnie.

Ale do sedna: dzialka jest waska i dluga: 18X55 metrow, wjazd od strony polnocno-wschodniej. Ogromny blad, ktory popelnilam i ktorego zaluje: zywoplot z graba na koncu dzialki, w ksztalcie litery "u". Nic mi on tam nie daje, a pielegnacja jest bardzo uciazliwa. Tam tez zalozylam warzywnik nie uwzgledniajac, ze trzeba bedzie ciagnac szlauch przez cala dlugosc dzialki - 55 metrow, oraz przez cala dzialke wywozic odpady zielone.

Pani Danusiu, co by Pani radzila odnosnie: umiejscowienia warzywnika i szopki? Co zrobic, by optycznie poszerzyc ogrod? No i jak pozyskac troche cienia? Z gory dziekuje za wszystkie rady. Dla podgladu wstawiam mapke i zdjecia "od- i do ulicy".
GosiaC 11:52, 01 lis 2020

Dołączył: 01 lis 2020
Posty: 3
sylwia_slomc... 13:14, 01 lis 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82025
Witaj Wąska długa działka więc zapraszam do "Kondziowego ogrodu", który jest przykładem mistrzowskiego podziału takiej działki na pokoje ogrodowe różnego przeznaczenia. Przewertuj ten wątek a wszystko się wyjaśni
tu masz pierwszą i drugą część wątku

https://www.ogrodowisko.pl/watek/2043-kondziowy-ogrod
https://www.ogrodowisko.pl/watek/4335-kondziowy-ogrod-cz-ii
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
GosiaC 12:54, 07 lis 2020

Dołączył: 01 lis 2020
Posty: 3
Bardzo dziekuje. Tak, Kondziowy ogrod to taki troche jak moj, tylko chyba jeszcze dluzszy. I fajnie rozplanowany.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies