Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Potrzebuje pomocy w dobraniu roślin do metamorfozy klombu

Pokaż wątki Pokaż posty

Potrzebuje pomocy w dobraniu roślin do metamorfozy klombu

pawel889 16:41, 18 mar 2021

Dołączył: 24 kwi 2020
Posty: 16


Cześć, potrzebuje pomocy w dobraniu roślin do klombu. Stanowisko jest słoneczne.

Jest to projekt ogólnorozwojowy (wszystkie zaproponowane pomysły przemyślę). Najważniejsze, że mam juz jakiś zarys w głowie

Aby była jasność na projekcie są :
2x wierzba hakuro (mam tylko 1)
1x krzewuszka (mam)
4x rodzaje floksów ( kolor biały, fioletowy, różowy -biały, różowy) (mam)
2x iglaki jakieś formowane (nie mam)
3x azalie (mam)
3x wrzosy (nie mam)
1x hibiskus (mam)
w tle jako żywopłot pęcherznica kalinolistna w dwóch odmianach kolorów lub tuje. (nie mam)

Nie mam pojęcia co będzie tam jeszcze pasować. Zostało sporo miejsca. Proszę o porady czy cos zmienić, dodac, zamienić miejscami...

Mam jeszcze sporo kamienia białego i kory czerwonej do wykorzystania.

Projekt jest do pobrania w wersji 3D więc można go pobrać z tej strony >> https://www.filemail.com/d/wbyvjpvdmvmknsb
i otworzyc w paint3d (kazdy windows 10 ma ten program) <<< polecam ten sposób bo można obejrzeć projekt w każdej płaszczyźnie
Dodam jeszcze zrzuty ekrany w razie jeśli ktoś nie będzie mógł pobrać pliku.

Pozdrawiam i z góry dziękuje za wszystkie odpowiedzi
sylwia_slomc... 17:58, 18 mar 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81865
Część o projekcie skąd pobrać usuń bo to pseudo reklama i wtedy pogadamy Wrzosów na pewno wiecej , nie blisko floksów bo różnej ziemi potrzebują, hibiskus lubi wodę, a reszta nie koniecznie, on tu nie pasuje na pewno wymaganiami. Floksy pod azaliami tez nie dadzą rady bo inne ph.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
pawel889 20:55, 18 mar 2021

Dołączył: 24 kwi 2020
Posty: 16
nie ma możliwości wstawić tu obraz 3d wiec dałem link do pobrania go, nie jest to żadna pseudo reklama. Co do rad dziękuje. Floksy planuje dać bardziej na samym obrzeżu klombu wiec z kwąsna ziemia nie beda sie stykac.
pawel889 21:02, 18 mar 2021

Dołączył: 24 kwi 2020
Posty: 16
jakie inne rośliny proponujesz w to miejsce? Dodam, ze klomb ma okolo 15m2 więc moim zdaniem np. ten hibiskus moze rosnąć w towarzystwie jakiś roślin które lubia mokro a po drugiej stronie mogą być "suche" rośliny.
pawel889 02:23, 19 mar 2021

Dołączył: 24 kwi 2020
Posty: 16
Przecież można podzielić go na strefy obrzeżami plastikowymi - myślałem chwile i przerobiłem plan. Wyszło coś takiego

Strefy
1- Strefa floksów – wyznacza granice klombu
2- Strefa żywopłotu – tuje lub jakieś krzewy – tu proszę o porade co lepiej się sprawdzi
3- Strefa mokra i zasadowa- 2 wierzby hakuro nishiki w białym kamieniu a pośrodku czerwony hibiskus – oczywiście coś w kamieniu między wierzbami jak i wokół hibiskusa może rosnąć
4- Strefa kwaśna – czyli wrzosy i azalie różnego koloru, 2 formowane iglaki
5 i 6 brakuje mi pomysłu

mam jeszcze sporo czerwonej kory więc przydałoby się gdzieś wykorzystać (przynajmniej póki rośliny będą małe)





Bardzo proszę o pomoc bo wiosna za rogiem a ja nie wiem co robić :/
Monika83 20:17, 20 mar 2021


Dołączył: 27 sty 2019
Posty: 2973
5-6 może hortensja bukietowa.
____________________
Mazowsze - Ogród hortensjowo różanecznikowy **Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies