Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Rabata przed oknem

Pokaż wątki Pokaż posty

Rabata przed oknem

Monika93 18:40, 03 kwi 2021

Dołączył: 03 kwi 2021
Posty: 2
Witam Chciałabym Was bardzo poprosić o pomysły na rabatę przed oknem. Ja myślę już od jesieni, jednak nie mam wizji na kształt ani ułożenie roślin.

Co do roślin chodzą mi po głowie Cyprysik Elwoodi w formie bonsai ( w narożniku) i dalej berberysy, kostrzewa czy sosna bośniacka, wszystko raczej miniaturowe tak aby za kilka lat nic nie zasłaniało okna.

W prawym roku ( zdjęcie z góry) jest jeszcze wylot wody z rynny wiec też nie wiem co z tym zrobić, bo raczej mało prawdopodobne jest żeby tam coś dało radę rosną (często po deszczu stoi tam woda)


Będę wdzięczna za każdą pomoc i podpowiedź



sylwia_slomc... 19:07, 03 kwi 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81251
Witaj stanowisko wilgotne, ale która strona świata, jaka ziemia i czego poza tym by okna nie zasłaniało oczekujesz od tej rabaty, jaka ma pełnić funkcję, czy byliny bierzesz pod uwagę?
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Monika93 19:57, 03 kwi 2021

Dołączył: 03 kwi 2021
Posty: 2
sylwia_slomczewska napisał(a)
Witaj stanowisko wilgotne, ale która strona świata, jaka ziemia i czego poza tym by okna nie zasłaniało oczekujesz od tej rabaty, jaka ma pełnić funkcję, czy byliny bierzesz pod uwagę?



Witaj, dziękuję za odzew
Jest to strona południowa, ziemia klasa IV. Zależy mi na tym aby rabata cieszyła oko względnie cały rok oraz nie wymagała bardzo dużo pracy.
Dodatkowa funkcja na ten rok to aby ładnie wyglądała na wrzesień (mam w planach swój ślub)

Ogólnie chętnie rozważę wszelkie rośliny, natomiast nie znam się na tym, a te które podałam wyżej po prostu podobają mi wizualnie na zdjęciach.

Zastanawiam się również jak to jest z wykładaniem takich miejsc agrowłókniną? Czy raczej się od tego odchodzi? Wyczytałam, że często systemy korzeniowe wrastają i rośliny nie rozwijają się dobrze.
A_gawa 20:06, 03 kwi 2021


Dołączył: 18 sie 2012
Posty: 1467
Zajrzyj do tego wątku: https://www.ogrodowisko.pl/watek/2867-ogrod-wsrod-pol-i-wiatrow
____________________
Agnieszka - W cieniu uśmiechniętego anioła
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies