Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Na słońcu i wietrze

Pokaż wątki Pokaż posty

Na słońcu i wietrze

Karolina84 16:50, 10 kwi 2021

Dołączył: 10 kwi 2021
Posty: 2
Dzień dobry wszystkim forumowiczom, czytam forum od dawna teraz przyszedł czas na pierwszy post to co widać na zdjęciach to trawnik przed domem między chodnikiem a podjazdem, 4,5mX7,5m. Stanowisko jest bardzo nasłonecznione i wietrzne, gleba raczej słaba (był piasek na to przywieziona wywrotka ziemi), trawy nijak nie umiem tam utrzymać w efekcie wygląda jak na zdjęciach. Myślę o założeniu tu rabaty, posadziłam już brzozę płacząca, jałowca, świerka syberyjskiego, pod płotem rośnie róża, miskant i jałowiec zasłaniający skrzynkę elektryczne. Szare kominki pod płotem są zakończeniem drenażu oczyszczalni przydomowej z tego powodu nie mogę tam posadzić nic większego. Chciałabym całkowicie zrezygnować z trawy na tym kawałku i osiągnąć naturalny efekt gdyż nowoczesne nasadzenia zupełnie nie pasują do otoczenia. Może ktoś z Was potrafi zaproponować jakieś sprytne rozmieszczenie roślin które nie mają dużych wymagań?
Karolina84 16:53, 10 kwi 2021

Dołączył: 10 kwi 2021
Posty: 2
sylwia_slomc... 21:17, 10 kwi 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81664
Witaj
Przydały by Ci się rośliny zadarniające.
Wzięłabym pod uwagę irgi, trzmieliny z tych płożących, jałowce płożące.
W to można posadzić luźno rozrzucone tawuły japońskie.

____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies