Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Cisowy Zagajnik - ogrodowe początki na piaszczystej działce leśnej

Pokaż wątki Pokaż posty

Cisowy Zagajnik - ogrodowe początki na piaszczystej działce leśnej

Tristeza 14:04, 25 maj 2021


Dołączył: 28 sty 2020
Posty: 7
Dzień dobry wszystkim!

Po dłuższym podglądaniu waszych ogrodów i czytaniu postów z wypiekami na twarzy. W końcu zdecydowałam się założyć swój ogrodowy pamiętnik i zacząć się dzielić również swoimi małymi sukcesami i porażkami.



Swoje miejsce na ziemi znalazłam raptem dwa lata temu. Działka ma 0.5 ha ale 3/4 zajmuje piękny las mieszany ze strzelistymi 30m sosnami, dużo również mamy rodzimych dębów oraz dęba czerwonego, lipy oraz klony. Podszyt tworzą piękne stare cisy, które tworzą moim zdaniem klimat tego miejsca





Gleba V klasy, piaszczysta jednak z całkiem sporą dawką leśnej próchnicy i z warstwą gliną znajdującą się 1/2m niżej.

W planach jest stworzenie ogrodu wiejsko-leśnego, swobodnego i wpisującego się w lokalny krajobraz.



Pozdrawiam was bardzo serdecznie,
Asia


Tristeza 14:37, 25 maj 2021


Dołączył: 28 sty 2020
Posty: 7
Plus kilka zdjęć z tegorocznego Majowego ogrodu







A_gawa 15:31, 25 maj 2021


Dołączył: 18 sie 2012
Posty: 1468
Ślicznie, Asiu, w Twoim lesie - pachnie słodkim ciastem i miłością do przyrody.
____________________
Agnieszka - W cieniu uśmiechniętego anioła
Tristeza 11:11, 28 maj 2021


Dołączył: 28 sty 2020
Posty: 7
A_gawa napisał(a)
Ślicznie, Asiu, w Twoim lesie - pachnie słodkim ciastem i miłością do przyrody.


Dziękuje A-gawa Miłość do przyrody jest ogromna, w szczególności do starych drzew i ptaków.

Co do ciasta to cukiernik ze mnie słąby niestety
A_gawa 10:29, 31 maj 2021


Dołączył: 18 sie 2012
Posty: 1468
Czekam i czekam. Co dalej?
Zdjęcia pełne klimatu upraszają się o dodanie.
____________________
Agnieszka - W cieniu uśmiechniętego anioła
Tristeza 11:32, 13 cze 2021


Dołączył: 28 sty 2020
Posty: 7
Spieszę i pędzę z późno majową i wczesno czerwcową aktualizacją.

Aktualnie zawładnęły moim ogrodem i sercem orliki i naparstnice. Żadnych nasion nie kupowałam, pojawiły się same i mam nadzieje że rozgościły się na dłużej





Tristeza 11:39, 13 cze 2021


Dołączył: 28 sty 2020
Posty: 7
I część dalsza z naparstnicami





Tristeza 11:48, 13 cze 2021


Dołączył: 28 sty 2020
Posty: 7
Kwitnie też Lilak Palibin, którego zapach i kolor uwielbiam, czosnek z Biedronki "Miami" coraz bliżej kwitnienia. Dmuszek siany w zeszłym roku, rozsiał się i też zagościł. Jakiż on jest milusiński w dotyku






Tristeza 11:53, 13 cze 2021


Dołączył: 28 sty 2020
Posty: 7
No i na zakończenie kilka szerszych kadrów.

1. Budżetowy pomysł na rustykalne donice i na ograniczenie ekspansji mięty w ogrodzie. Pod nią została przygotowana duża ocynkowana balia nr 2



2. Busz po polsku, na dole wysiane jednoroczne -> łubiny, ostróżki, maki i maciejka. Muszę się zabrać i to przerzedzić ale serca nie mam do wyrywania roślin...



3. Sezon hamakowy został rozpoczęty!




Pozdrawiam was serdecznie
fasola 20:54, 15 cze 2021


Dołączył: 13 lis 2011
Posty: 301
Witam!
Masz piękny ogród, czekam na więcej zdjęć! Ten leśny klimat i trochę dzikości - wszystko urocze.
____________________
Fasola Igielnik
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies