Gdzie jesteś » Forum » Ogród » Nawożenie roślin w dużym ogrodzie. Jak to ogarnąć?

Pokaż wątki Pokaż posty

Nawożenie roślin w dużym ogrodzie. Jak to ogarnąć?

ogrod_lesny 09:08, 09 cze 2021

Dołączył: 12 lut 2020
Posty: 14
W jaki sposób nawozić rośliny w dużym ogrodzie z dużymi rabatami bylin takich jak szałwia, lawenda, wrzosy, liliowce, przywrotniki, paprocie. Oprócz tego trawy jak seslerie jesienne, różne odmian miskantów, rozplenic itp. Są też miejsca w bukszpanami i iglakami jak sosny górskie, sosny czarne, wejmutki, cisy, mikrobioty i liściaste brzozy, klony, magnolie.

Przy bardziej wymagających roślinach jak np. różaneczniki, róże, hortensje czy trawnik jest oczywiste, że trzeba poświęcić im więcej czasu i zadbać o odpowiedni nawóz i pH. Ale jak ma się to w pozostałych rabatach? Przy rabatach bylinowych ściółkowanych przekompostowaną korą gdzie mamy ogromną ilość sadzonek ciężko technicznie i czasowo odgarnąć każdą z nich i podać nawóz mieszając z glebą pod każdą rośliną.

Na jednym z filmie "Zielonego Pogotowia" na YouTubie widziałem jak Pan Grzegorz nawoził rośliny na swoim dużym ranczo pogłównie sypiąc wszędzie nawóz granulowany YaraMila Complex. Nawóz rozrzucał wszędzie (na roślinę, pod roślinę, na korę, nie mieszając z podłożem). Twierdził, że to co spadnie na ściółkę i tak się rozpuści i nawóz dotrze do korzenia, jak coś zawiśnie na roślinie to też z czasem spadnie. Czy takie rozwiązanie jest wystarczające czy może macie jakieś swoje sprawdzone sposoby w dużych ogrodach? Proszę o wszelkie rady.
daredevil 10:22, 09 cze 2021

Dołączył: 08 cze 2021
Posty: 3572
Robię tak samo. Nie widze innej możliwości, cokolwiek więcej byłoby dużo bardziej praco- i czasochłonne. Pada, idę sypać.

pozdrawiam!
____________________
https://www.ogrodowisko.pl/watek/11118-podkrakowska-wies-foliak-kury-i-my
sylwia_slomc... 10:36, 09 cze 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81910
Ja tak robię na bylinówkach , a potem lekko dłonią otrząsam rośliny by nic na nich nie zostało bo przypali, ale to się sprawdza, nie mieszam z ziemią. Rolnicy też nie mieszają
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
ogrod_lesny 17:28, 09 cze 2021

Dołączył: 12 lut 2020
Posty: 14
Możecie napisać jakich nawozów używacie do nawożenia rabat bylinowych? Też YaraMila?
sylwia_slomc... 20:51, 09 cze 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81910
Cały ogród nią nawożę od dwóch lat, wcześniej Azofoską nawoziłam. Tylko ja maleńko daję moim roślinom sztucznych nawozów na pół hektarowy ogród wysypałam ledwo 5 kg, a nawet mniej bo mi jeszcze ich zostało
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies