Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » RÓŻE CHOROBY 2021

Pokaż wątki Pokaż posty

RÓŻE CHOROBY 2021

Fraktal 17:42, 21 lip 2021

Dołączył: 21 lip 2021
Posty: 1
Od trzech lat sadzę róże, jako totalny amator (66 lat). W czerwcu zauważyłem że przyplątała się czarna plamistość. Z niektórymi krzaczkami jest nie najgorzej, z innymi całkiem źle. Naczytałem się już na necie na ten temat, natomiast wpadłem w dżunglę zakupu właściwych środków do zwalczania tego grzyba. Mam prośbę, jeżeli ktoś z szanownych forumowiczów mógłby podzielić się ze mną doświadczeniem w tym zakresie, czyli po prostu co mam kupić. Nadmienię, że marketing tych środków jest trochę niejednoznaczny. Po pierwsze, rzadko kiedy podawane są na stronach sklepów i producentów (przeglądnąłem ze 30) przepisy na rozcieńczanie preparatów. Czasami są, ale zazwyczaj nie. O ile są, to w stylu x litrów na hektar. W dodatku, większość opisów tych środków dotyczy dużych upraw warzywnych, ani słowa o różach. Jestem małym żuczkiem i mam tylko 300 róż, na powierzchni około 600 metrów kwadratowych. Wiem, że opryski należy stosować przemiennie. Ale co mam kupić. Podaję kilka przykładów, które z moich badań internetowych wydają mi się najbardziej pociągające: Discuss 500 WG, Scorpion 325 SC, Shardif 250 EC, Score, Argus, Amistar, Tazer, Domark, Bluna, Difo. Bardzo proszę o pomoc
Ewa2023 20:56, 22 mar 2023

Dołączył: 22 mar 2023
Posty: 1
Witam! Ja również proszę o pomoc. Jedna róża wygląda tak jak zdjęcia pokazują i nie wiemy z mamą czy ciąć czy nie... Błagam o odpowiedź!
Seballala 10:35, 10 maj 2023

Dołączył: 10 maj 2023
Posty: 1
Witam nie znam się na tym i potrzebuje waszej pomocy czy wiecie może co dzieje się z tym drzewem nawet nie wiem co to za drzewo drzewo nie ma liści ani ponków gałęzie suche z tego co wiem drzewo było sadzone rok temu nie mam pojęcia czy było podlewane czy były dawane jakieś odzywki . Zaczełem od 2 tygodni co 2 dzien podlewać dałem odżywkę co jeszcze mogę zrobić wy ratować te drzewa ?
ElzbietaFranka 16:09, 11 maj 2023


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13854
To jest pewnie grab. Układ rozgałęzienia pędy skierowane do góry.

Zobacz na kilku gałązkach po kawałku odłamuje czy sa żywe.
Jeżeli do samego pnia jest martwe to nic z tego ratunku nie będzie.
To na twojej działce?

Drzewa posadzone i to takie duże muszą być stale podlewane przez pierwszy rok. Korzeń musi się związać z rodziną ziemia. Taka masa drzewa potrzebuje wody.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies