Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Klon jesionolistny flamingo. Ciecie

Pokaż wątki Pokaż posty

Klon jesionolistny flamingo. Ciecie

DanielES 19:39, 11 lis 2021

Dołączył: 09 maj 2020
Posty: 52
Czesc. Mam pytanie odnośnie klonu jesionolistnego flamingo. Posadzony latem 2020 roku. Kiedy go przycinać? Różne głosy słyszałem że na zimę a inni mówią że na wiosnę. Podobno te klony "płaczą". Kolejne pytanie jak przyciąć ponieważ chcę formować go w kulę a jeszcze nie ciałem ani razu i klon rozrósł się w sobie tylko znanym kierunku. Mam trzy takie klony obok siebie
sylwia_slomc... 19:43, 11 lis 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81248
Tnij wiosną nim soki rusza czyli w pierwszej połowie marca. Jak maja być kulki to tnij mocno tak 20 cm po całości od miejsca szczepienia celem zagęszczenia korony, potem w sezonie możesz jeszcze ze dwa razy przyciąćByle do końca sierpnia. bo ciecie pobudza do wypuszczania kolejnych gałązek, które musza przed zimą zdrewnieć
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
DanielES 20:14, 11 lis 2021

Dołączył: 09 maj 2020
Posty: 52
20 cm od miejsca szczepienia to dużo gałązek już podwójnych będę musiał ściąć. Może i nawet niektóre około 80 cm gałązki żerne.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies