Gdzie jesteś » Forum » Ogród » Usuwanie siewek drzew i starych karp - przygotowanie działki

Pokaż wątki Pokaż posty

Usuwanie siewek drzew i starych karp - przygotowanie działki

Ananasek 22:10, 24 lut 2017

Dołączył: 16 lut 2015
Posty: 221
brrr...oczytałam się właśnie o grzybach martwego drewna. Paskudztwo!
Natomiast niewiele jest napisane o szkodnikach, ciekawa jestem co oprócz korników może się pojawić ???
Ponadto natknęłam się na temat usuwania karp -innym sposobem niż wyrywanie ich i znalazłam biologiczny środek do rozkładu karp, pni drzew i kompostowania.
Nazywa się: "grzybnia Pg-Poszwald" , "Bioekol" lub preparat "pg-IBL"
Wszystkie te preparaty zawierają grzybnię Phlebiopsis gigantea (żylak olbrzymi) który cyt: " wytwarza enzymy rozkładające jedynie tkankę martwą. Jest organizmem saprotroficznym, bezpiecznym dla środowiska.
Środek przeznaczony jest do:
– rozkładu pniaków po ścince drzew,
– kompostowania wszelkiego rodzaju odpadów organicznych z ogródków (trawy, chwasty, liście, gałęzie itp.) oraz gospodarstw domowych,
– rozkładu rozdrobnionych gałęzi, słomy, kory itp.

Ciekawa jestem, czy ktoś z naszego forum to stosował?
____________________
Beata Moje nieplony
Gardenarium 22:14, 25 lut 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Mozna też wynająć firmę, która nacina i usuwa. Ja bym podkopała i usunęła karpy.

Tego nie stosowałam, bo uważam, że takie coś usuwa się od razu.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies