Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Trawnik na glinie

Pokaż wątki Pokaż posty

Trawnik na glinie

exero 11:30, 30 mar 2022

Dołączył: 12 kwi 2021
Posty: 8
Witam,
Od roku przygotowuję się do założenia wymarzonego trawnika i przeglądam forum wzdłuż i w szerz. Chciałbym zapytać czy dobrze rozumiem wszystkie etapy powstawania takiego trawnika na glinie.
1. Wykonane zostały już spadki za pomocą niwelatora, a teraz chciałbym zrobić drenaż
70 cm głęboki wykop z spadkiem w stronę studni chłonnej, a w nim najpierw fizelina, 30 cm kamienia 16-32 mm, rura drenarska z otworami, kamienie 16-32 potem zwir, przykrywam fizeline i na to piasek.
2. Nawożę 2 cm piasku i troche czarnoziemu i glebogryzarka separacyjna na traktorze mieszam ziemie. Czy w zwiazku z obecnością chwastów dodatkowo uzywac herbicydow? Czy uzycie glebogryz niweluje problem chwastow.
3. Czy trzeba na tym etapie wałować ziemię?
4. Układam siatkę na krety
4. Nawożę 10 cm czarnoziemu i wałuje recznie
Czytałem na forum że lepiej użyć ziemi polnej ale przeszukałem caly internet i nie widzę pomysłu skąd taką ogarnąć.
5. Sieje trawnik jaka powinna byc mieszanka?
6. Czy system nawadniania wody jest tutaj niezbędny?
Pozdrawiam ciepło
LIDKA 19:06, 30 mar 2022


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7127
Ja wlasnie zrobilam trawnik na glinie. W lutym . Teraz zaczyna kielkowac.

Glebogryzarka nie niweluje chwastów. Nastawiam sie na początkowe wyrywanie ręczne.

Ja nie nawiozłam piasku tylko dobra przesianą ziemie bez kamieni, korzeni itp. Kupiona w firmie gdzie sprzedaja kruszywa i art ogrodnicze.

Mój trawnik jest cały dzień w sloncu, to nawodnienie uznalismy za niezbędne.

Czekam na efekty.

Powodzenia
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
exero 13:27, 31 mar 2022

Dołączył: 12 kwi 2021
Posty: 8
Glina to ciężki przeciwnik ale wszystko sie da. Powodzenia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies