Gdzie jesteś » Forum » Domowe » juka choroba

Pokaż wątki Pokaż posty

juka choroba

anuszka87 12:43, 25 kwi 2022

Dołączył: 05 kwi 2016
Posty: 23
witam. proszę o pomoc bo nie wiem jak zaradzić.
podcięłam pień juki aby ją zagęścić ( z poprzednimi się udało)
ten zaś pień po podcięciu nie wypuścił liści (nie woskowałam)..przyjrzałam się środkowy i był tam taki pyłek szary (pleśń ?) podcięłam go ponownie do zdrowego miejsca , zawoskowałam, sytuacja jednak się powtórzyła.. znów była ta pleśń... trzon robi się miękki w poniżej cięcia...co mam zrobić dalej ?
sylwia_slomc... 13:56, 25 kwi 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81690
O jakiej juce mowa. Doniczkowej domowej czy ogrodowej karolińskiej?
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
anuszka87 15:25, 25 kwi 2022

Dołączył: 05 kwi 2016
Posty: 23
dodałam zdjęcia ale nie dodały się. domowej doniczkowej.
sylwia_slomc... 20:31, 25 kwi 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81690
Miałam podobnie, nagle pień zmiękł i jakby gnił w środku, ścięłam poniżej w zdrowej tkance, zasypałam węglem aktywowanym i wypuściła nowy pęd z boku pnia i dugi od ziemi. Spróbuj może w ten sposób tylko z węglem aktywowanym, kupisz w aptece to ten co na biegunki.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
anuszka87 17:52, 27 kwi 2022

Dołączył: 05 kwi 2016
Posty: 23
dziękuję za rade. spróbuje .
ewde 17:04, 30 sie 2023


Dołączył: 22 wrz 2011
Posty: 43
Mam dwie, kiedyś piękne juki. Ostatnio jednak zaczęły mi bardzo marnieć. Niby wypuszczała dzieciaczki, ale niestety główny pień i boczne odnogi zaczynają być miękkie i odkruszają się przy pniu. Mam zamiar wyjąć wszystkie odnogi z donicy, podzielić i wsadzić do nowej ziemi. Nie wiem co to za choróbsko je dopadło. Mam pytanie. Niektóre z odnóżek mają bardzo długie pniaczki. Czy można je obciąć? czy ukorzenią się takie obcięte. Jak najlepiej to zrobić?




____________________
ewde
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies