Gdzie jesteś » Forum » Tarasy i balkony » Trawy na balkonie

Pokaż wątki Pokaż posty

Trawy na balkonie

Miguel_85 09:57, 30 kwi 2022

Dołączył: 30 kwi 2022
Posty: 3
Witam wszystkich

Od kilku miesięcy jestem szczęśliwym posiadaczem balkonu (ekspozycja północny-zachód).
Chciałbym osłonić barierki balkonowe czymś roślinnym. Pnącza raczej nie wchodzą w grę dlatego pomyślałem o ustawieniu długich doniczek i posadzeniu w nich czegoś.

Mam na stanie kilka długich doniczek, które niestety są dosyć niskie (15 cm) oraz niezbyt szerokie (20 cm). Proszę o poradę czy w takich doniczkach możliwe jest posadzenie jakiejś trawy lub innej rośliny (być może mięta?), która mogłaby osiągnąć wysokość co najmniej 70-80 cm (im wyższa tym lepiej ).

Będę wdzięczny za poradę od osób bardziej doświadczonych ode mnie.

Serdecznie pozdrawiam
Miguel_85 16:03, 02 maj 2022

Dołączył: 30 kwi 2022
Posty: 3
Znalazłem informację, że płytki system korzeniowy ma Berberys jednak nie nie udało mi się znaleźć dokładnych danych co do minimalnych wymagań jeśli chodzi o głębokość. Czy ktoś orientuje się jak wygląda sytuacja z Berberysem?
Natalkach 22:10, 04 mar 2023

Dołączył: 04 mar 2023
Posty: 2
Posadzenie trawy lub rośliny w doniczkach o takich wymiarach nie jest niemożliwe, ale wymaga pewnych umiejętności i ścisłego przestrzegania zasad pielęgnacji. Jeśli chcesz posadzić rośliny, które osiągną wysokość 70-80 cm, to musisz znaleźć gatunki, które nie potrzebują zbyt dużo miejsca w korzeniach. Mięta to dobry wybór, ponieważ jest stosunkowo łatwa w uprawie i ma niewielkie wymagania dotyczące gleby. Innym dobrym wyborem może być np. bambus, ale pamiętaj, że roślina ta może wymagać podlewania co kilka dni i regularnego nawożenia.

Pamiętaj, że rośliny w doniczkach wymagają odpowiedniej ilości światła, wody i nawozów, więc musisz zadbać o to, aby Twoje rośliny otrzymywały wszystko, czego potrzebują. Powodzenia z Twoim projektem ogrodowym!

Pozdrawiam!
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies