Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Co zamiast bukszpanów

Pokaż wątki Pokaż posty

Co zamiast bukszpanów

Monika2 12:32, 12 maj 2022

Dołączył: 12 maj 2022
Posty: 2
Witam,
Proszę o poradę co mogłabym posadzić na rabacie zamiast bukszpanów? Te obecne tworzą piękną kompozycję w towarzystwie grabów i kostrzew sinych niestety pomimo usilnych starań przegrywamy walke z ćmą bukszpanową stąd poszukuję zastępstwa. Dodam że zależy mi na roślinach które moglabym formować w kształcie kuli.
Wiolka5_7 13:24, 12 maj 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20505
Monika2 napisał(a)
Witam,
Proszę o poradę co mogłabym posadzić na rabacie zamiast bukszpanów? Te obecne tworzą piękną kompozycję w towarzystwie grabów i kostrzew sinych niestety pomimo usilnych starań przegrywamy walke z ćmą bukszpanową stąd poszukuję zastępstwa. Dodam że zależy mi na roślinach które moglabym formować w kształcie kuli.

Ja swoje kilkuletnie bukszpany właśnie przez ćmę wywaliłam i posadziłam cisy baccata. Są piękne i bezproblemowo rosną
Możesz je formować w kule,półkule i stożki.

Tutaj w czerwcu po cięciu


A tak wyglądają teraz, wypuszczając rude przyrosty, które zaraz zzielenieją


Możesz posadzić także thuje Danica
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Monika2 18:58, 13 maj 2022

Dołączył: 12 maj 2022
Posty: 2
Dziękuję bardzo! Muszę przyznać że bardziej nastawiłam sie na rośliny liściaste po tym jak w zeszłym roku uschła większość jałowców jakie miałam na ogrodzie ale podane powyzej propozycje są interesujące.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies