Gdzie jesteś » Forum » Woda w ogrodzie » Jacuzzi w ogrodzie - inna opcja niż basen.

Pokaż wątki Pokaż posty

Jacuzzi w ogrodzie - inna opcja niż basen.

bql3 23:00, 17 maj 2022


Dołączył: 15 wrz 2014
Posty: 1274
witam,

- wrzucam nowy wątek, bo chcę przedstawić alternatywę w wyborze pomiędzy basenem a jacuzzi i przedstawić plusy i minusy powyższego wyboru.
Chciałbym aby w tym wątku były posty, uwagi i spostrzeżenia oraz fotki osób które mają doświadczenie z jacuzzi w swoim ogrodzie a nie które posiadają basen.
Swoje uwagi opieram na własnym doświadczeniu jakie dokonałem umieszczając jacuzzi w swoim ogrodzie.

Dlaczego w moim wypadku padł wybór na jacuzzi? otóż wiele czynników zadecydowało o tym wyborze:
- między innymi plusem jacuzzi są gabaryty czyli jego wymiary które mogłem wpasować w swój kompaktowy ogród herbaciany a potem oczywiście cena która jest o wiele niższa w porównaniu z kosztami zakupu basenu, nie wspomnę o nakładzie pracy jeśli chodzi o zainstalowanie go w ogrodzie.
Kolejnym plusem jest to że każde jacuzzi posiada w swej opcji funkcję podgrzewania wody plus filtrowanie i system masażu czyli "bąbelek" czego nie ma w basenach (w podstawowej wersjach). No i łatwiejsze jest utrzymanie wody w jacuzzi w dobrej kondycji PH.
Minusem jacuzzi jest albo wymogiem jest to żę jesienią trzeba je schować, bo nie nadaje się na okres zimowy.

ps.
(poniższe fotki są poglądowe i nie stanowią reklamy ani produktu czy też producenta)








pozdrawiam
Jan

____________________
Chashitsu - herbaciarnia japońska,ogród trójkątny
Kasiek 00:10, 18 maj 2022


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14762
Janie, piszesz ze ...,,Minusem jacuzzi jest albo wymogiem jest to żę jesienią trzeba je schować, bo nie nadaje się na okres zimowy.,,
To zalezy jakie jacuzzi. Dmuchane, takie jakie pokazujesz, powinno sie schowac, ale sa jacuzzi ktore przez caly rok uzytkuje sie w ogrodzie. Najchetniej sroga zima gdy snieg pada na glowe, a reszta ciala wygrzewa sie w cieplutkiej wodzie
Mam od kilku lat i bardzo sobie chwale. Zarowno latem jak i chloniejsza pora.
Ladny, wypoczynkowy zakatek sobie stworzyles
____________________
Bawarka
bql3 21:33, 18 maj 2022


Dołączył: 15 wrz 2014
Posty: 1274
Kasia,

no nie nie mogę mieć cały rok mojego jacuzzi - bo wraz z nadejściem jesieni i zimy aż do wiosny zmienia się aranżacja oraz przeznaczenie funkcyjne tego miejsca bo
stoi tam palenisko i są inne atrakcje związane z ogniskiem fotka poniżej:





pozdrawiam




ps. miło gdy byś jakieś focie od siebie wrzuciła
____________________
Chashitsu - herbaciarnia japońska,ogród trójkątny
bql3 12:19, 20 cze 2022


Dołączył: 15 wrz 2014
Posty: 1274
yahoo!

- Chwila jest aby wrzucić kolejne fotki z jacuzzi który spełnia rolę ONSEN w moim herbacianym ogrodzie, poniżej widać też urządzenie które filtruje i podgrzewa wodę z funkcją hydromasażu
-moim zdaniem to dzięki tej opcji właśnie jacuzzi jest bardziej praktyczne i funkcjonalne od basenu.








pozdrawiam - matane!

____________________
Chashitsu - herbaciarnia japońska,ogród trójkątny
bql3 12:37, 20 cze 2022


Dołączył: 15 wrz 2014
Posty: 1274


.. i jeszcze wklejam parę klimatycznych ujęć jacuzzi w nocnej scenerii :











pozdrawiam
Jan

____________________
Chashitsu - herbaciarnia japońska,ogród trójkątny
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies