Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Nie zdążyłem wysiać co teraz

Pokaż wątki Pokaż posty

Nie zdążyłem wysiać co teraz

ballic 15:24, 18 maj 2022

Dołączył: 18 maj 2022
Posty: 1
Witam serdecznie wszystkich użytkowników owego forum mam nadzieje że uzyskam tutaj pomoc bo już sam nie wiem co robić, oto mój problem. Wszystko zaczeło się od tego że nawieźliśmy ziemi by wyrównać ogród w sumie przyjechało około 300t ziemi zerwaliśmy starą darń i firma wyrównała nam cały trawnik profesjonalnym sprzętem. Jednak szef tej firmy zasugerował że przydało by się jeszcze około 10t ziemi, a że w naszych okolicach ciężko dostać ziemie na zawołanie czekaliśmy około 2 tygodnie... teraz nasz piekny ogród jest zielony ale nie dlatego że posialiśmy trawe a dlatego że rosnie wszystko głownie dzika trawa bo jesteśmy otoczeni łąkami proszę o pomoc co teraz robić, próbowałem na początku grabić cały ogród żeby powyrywać ta trawe z korzeniami i liczyłem że upały jakie teraz mamy wysuszą korzenie ale niestety nic to nie dało proszę o pomoc bo czas ucieka. Nasz ogród ma około 1500m2
LIDKA 18:00, 18 maj 2022


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 6884
Trzeba to skopać/zaorać/zglebogryzarkować.

Szybko grabic i wybierac korzenie i chwasty.
I siać trawe.

Albo spryskać na chwasty jedno i dwuliscienne.
Po ok 3 tyg zgrabic i wybrac co zostalo i siac trawe.

Tam gdzie mają być rabaty nakryć włókniną i grubo zakorować. W miare sadzenia roślin włókninę usuwać.

Masz już płot, podjazd i np nawodnienie? Bez wody ładnej trawy nie będzie.
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies