Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Zakładanie nowego trawnika, a stara darń

Pokaż wątki Pokaż posty

Zakładanie nowego trawnika, a stara darń

Mateusz_88 08:10, 31 maj 2022

Dołączył: 14 kwi 2020
Posty: 26
Witajcie,

W tym roku zaplanowałem sobie wykonanie nowego trawnika. Obecny trawnik był bardzo zaniedbany, do tego poziom jego był sporo niższy, aniżeli taras. Dlatego też postanowiłem zrobić z nim porządek.
Rozpocząłem od dwóch oprysków Chastoxem Trio. Opryski były wykonane w odstępie miesięcznym. W kwietniu po opryskach wykonałem wertykulację, żeby pozbyć się nadmiaru filcu oraz uschniętych chwastów. Kolejnym krokiem miało być wynajęcie glebogryzarki i rozdrobnienie pozostałego trawnika. Jednak chwilowo zrezygnowałem z tego pomysłu. W trawniku znajduje się bardzo dużo grubych korzeni, które tworzą sieć, która jest ciężka do usunięcia. Czasem po wbiciu wideł brakuje sił żeby je wyciągnąć







Podejrzewam, że są to korzenie od chwastnicy która rozsiała się po całej działce... Na razie działam razem z widłami amerykańskimi.
Teraz pytanie co zrobić? Przekopywać dalej widłami, a glebogryzarkę w ogóle sobie odpuścić? Czy po przekopaniu działki użyć jeszcze jakiegoś preparatu, co by na stałe pozbyć się chwastnicy? (myślałem tutaj o preparacie Puma)? Czy z małych korzeni, które zostaną w glebie, chwastnica jest w stanie się odbudować?

Przekopuję na głębokość 20-25cm. Idzie bardzo mozolnie
____________________
https://www.ogrodowisko.pl/watek/10297-ogrod-placem-zabaw-dla-synka
Mateusz_88 20:49, 04 cze 2022

Dołączył: 14 kwi 2020
Posty: 26
Witajcie ponownie

Podejrzewam, że kilka osób przeczytało mój temat i może w przyszłości udzielą kilku rad

Podjąłem decyzję o ręcznym przekopaniu całego trawnika. Muszę usunąć starą darń, pajęczyny korzeni, kamienie, szkło i inne skarby znajdujące się w ziemi. Ostatnio nawet spotkałem ciekawych lokatorów. Pod trawą znajduje się sporo pędraków. Te co udało mi się wychwycić to oczywiście wyciągnąłem i wrzuciłem do wiaderka. Dobrze żyje z parą kosów i pomyślałem, że zrobię im smaczną niespodziankę
Tam gdzie były pędraki, to prawie nie było korzeni trawy. Korzenie pozjadane, poprzecinane, ogólnie trociny.
Na pędraki kupiłem wrotycz. Planuje zrobić kilka oprysków, chociaż nie wiem czy to pomoże. Myślałem również o preparacie larvanem.

Może ktoś pokusiłby się o napisanie krótkiego planu do czasu wysiewu nasion trawnika?
Czy warto łączyć pume z wrotyczem, czy ma to w ogóle sens?

Nie chce napalać się na szybki trawnik. Chcę się dobrze przygotować żebym później miał mniej problemów.





____________________
https://www.ogrodowisko.pl/watek/10297-ogrod-placem-zabaw-dla-synka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies