Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy iglaste » Tuje Szmaragdowe brązowieją.Pomocy

Pokaż wątki Pokaż posty

Tuje Szmaragdowe brązowieją.Pomocy

Hubert2707 19:28, 02 cze 2022

Dołączył: 02 cze 2022
Posty: 2
Witam wszystkich. Mam problem z tujami. Bardzo brązowieją odbijają młode pędy i znów końcówki robią się brązowe.Tuje wsadzone z doniczek dobrze ukorzenione. 2 lata po wsadzeniu dodam że były ładne zielone zdrowe rośliny . W tamtym roku zostały opryskane topsinem dwa razy, dostały delikatnie nawozu NPK plus mikro. Są wsadzone na podłożu gliniastym. W tym roku 2 sztuki wiosną wysadziłem i zrobiłem podsypkę z torfu kwaśnego na próbę bez efektu,podlewane kropelkowo od tej wiosny również nawóz był dany NPK plus siarczan amonu oczywiście delikatnie garstka na dwie sztuki. Jest ich 40 sztuk wszystkie wyglądają podobnie. Już nie mam pomysłu co zrobić widać że mają chęć rosnąć wypuszczają młode pędy po czym końcówki brązowieją. Może ktoś z was pomoże. W szkółce gdzie były kupowane nie mają pomysłu co może im dolegać.
Hubert2707 19:36, 02 cze 2022

Dołączył: 02 cze 2022
Posty: 2
Pozwolę sobie wstawić zdj.
KasiaDo 19:06, 06 lip 2022

Dołączył: 06 lip 2022
Posty: 1
Witam,
A może jakieś szkodniki powodują brązowienie gałązek? Czy rośliny zostały dobrze przejrzane?
Załączam zdjęcia jednego z preparatów, który zapobiega brązowieniu gałązek.

Ewelina88 18:33, 29 lip 2022


Dołączył: 09 lip 2015
Posty: 15
Witam. Hubert i jak żyją tuje? Udało się zatrzymac chorobę?
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies