Witam wszystkich, przeglądanie internetu zaprowadziło mnie w końcu do ogrodowiska i pomyślałem, że być może Wy potowarzyszycie mi w mojej lekko nierównej (i nie chodzi tu tylko o nachylenie terenu) walce z zaprojektowaniem ogrodu.
Część działki, na której chciałbym zrobić rabaty, nasadzenia lub małą skarpę, graniczy z polem na którym rosną wysokie trawy a w oddali są drzewa owocowe i liściaste


Od tarasu do granicy działki jest 220 cm, z czego 110 chciałbym przeznaczyć na przejście i trawnik a pozostałą część na jakieś nasadzenia (nie mam tylko pomysłu na jakie)


W wolnej chwili zacząłem sobie projektować w sketchupie okolice tarasu i póki co wymyśliłem donice betonowe w naroznikach tarasu

Taras składa sie z dwóch części: pierwsza 3m, obniżona w stosunku do drugiej o wysokosc schodka (13cm) i druga 6m - mam tu na mysli długości wzdłuż przyszłych rabat.
Ten schodek plus nachylenie terenu powoduje ze od strony rabat mam nierówności terenu - ok 45cm wyższa częśc do 15 cm z najniższej części.

Działkę powolutku przejeżdzam sobie glebogryzarka, dorzucam piachu, bo ziemia jest wybitnie gliniasta i nieprzepuszczalna i zastanawiam sie co w tych rabatach posadzić, oraz jak ukształtować ogólnie te rabaty - czy dać jakich mały murek, czy zrobić spadek, nie mam pojęcia.
Co byście na moim miejscu zrobili?