Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Trawnik - żółknie

Pokaż wątki Pokaż posty

Trawnik - żółknie

Gabriel 20:43, 28 cze 2022

Dołączył: 22 kwi 2020
Posty: 14
Witam zauważyłem problem ze swoim trawnikiem. Trawnik nawoziłem nawozem Yara Mila Complex końcem maja, teraz przy tych upałach podlewamy go codziennie wieczorem wiadomo przy krawędziach dość obficie z racji kostki Brukowej natomiast mimo to zauważyłem że zaczynają się pojawiać żółte plamy a co lepsze coraz więcej Grzybów. Nie wiem czy to problem nierównomiernego zasilania lub przewożenia trawnika a być może choroba grzybicza trawnika. Dla ułatwienia wstawiam kilka zdjęć które mam nadzieję pomogą wam odpowiedzieć na pytanie co robić?
Wiolka5_7 22:03, 28 cze 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20505
Wstaw fotki
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Gabriel 23:36, 28 cze 2022

Dołączył: 22 kwi 2020
Posty: 14
Wiolka5_7 09:47, 29 cze 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20505
Moim zdaniem trawnik wymaga nawożenia stąd taki jasny i wody. Ja nawożę co 3 tyg.nawozem przeznaczonym do trawników i mam piękny zielony dywan. Podlewam w te upały co 5dni zraszaczem po 3h. Tylko jak trawnik zasiałam to podlewałam codziennie a potem raz na kilka dni duużo,stąd trawa zakorzeniła się głębiej i teraz nie wymaga częstego podlewania.

Grzyby też miałam na trawniku który był niedożywiony,bo zbyt późno go nawiozłam. Po nawożeniu wszystkie grzyby zniknęły jak ręką odjął
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Gabriel 10:04, 29 cze 2022

Dołączył: 22 kwi 2020
Posty: 14
Wiolka5_7 napisał(a)
Moim zdaniem trawnik wymaga nawożenia stąd taki jasny i wody. Ja nawożę co 3 tyg.nawozem przeznaczonym do trawników i mam piękny zielony dywan. Podlewam w te upały co 5dni zraszaczem po 3h. Tylko jak trawnik zasiałam to podlewałam codziennie a potem raz na kilka dni duużo,stąd trawa zakorzeniła się głębiej i teraz nie wymaga częstego podlewania.

Grzyby też miałam na trawniku który był niedożywiony,bo zbyt późno go nawiozłam. Po nawożeniu wszystkie grzyby zniknęły jak ręką odjął



Aż dziwne bo w tym roku nawoziłem go już 2 razy ale może faktycznie to jest problem i fakt, że jest jednak susza teraz od długiego czasu a padający deszcz nie zdąży wniknąć głębiej w ziemię zanim wyparuje. Jaki nawóz polecasz?
Wiolka5_7 12:06, 29 cze 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20505
Gabriel napisał(a)



Aż dziwne bo w tym roku nawoziłem go już 2 razy ale może faktycznie to jest problem i fakt, że jest jednak susza teraz od długiego czasu a padający deszcz nie zdąży wniknąć głębiej w ziemię zanim wyparuje. Jaki nawóz polecasz?
Ja nawoziłam już 3 razy
Trawnik to żarłok i pijok

Zmieniłam na Florovit mistrzowski trawnik i jestem bardzo zadowolona tylko trzeba uważać żeby na kostkę nie poleciał, ewentualnie jak poleci to dobrze spłukać wodą,bo zastają rdzawe plamy ,nie do usunięcia
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies