Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zakładanie ogrodu u totalnie zielonej Basi :D

Pokaż wątki Pokaż posty

Zakładanie ogrodu u totalnie zielonej Basi :D

kelegena 08:53, 23 lip 2022

Dołączył: 23 lip 2022
Posty: 1


Witam wszystkich
Najpierw się może przedstawię, nazywam się Basia, zakupiłam działkę ROD w zeszłym roku z myślą o odpoczynku na trawie i miejscem dla dzieciaczków. Miała być trawa i tuje, ale już widzę, że tak nie będzie Jak wpadłam do ogrodniczego, to połowa kwiatów moja ❤

Zaczynając od początku potrzebuję porady
Chcę zrobić żywopłot, mam 2 odmiany tui - szmaragd i brabant każdej po 8 sztuk i 2 cyprysiki lawsona columnaris.
Początkowo myślałam, żeby te tuje wsadzić raz ta raz ta, a cyprysiki zupełnie gdzie indziej.
A teraz wymyśliłam coś takiego jak na rysunku.
Czy tak będzie w miarę ok, czy macie może jakiś inny pomysł co z tym zrobić?
Z góry wszystkim dziękuję za pomoc i życzę miłego dnia ❤
____________________
Kelegena
sylwia_slomc... 21:42, 23 lip 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81966
Szmaragdy bedą ładne nawet jesli nie będziesz ich cięła, brabant bez cięcia szybko zamieni się w krzaczor, a potem potężne drzewo. Brabanty rosną o wiele szybciej niż szmaragdy i o wiele szerzej. Najlepiej brabanty posadzić razem i ciąć w żywopłot, piękny żywopłot z brabantów można mieć i gęściutki przy ragularnym cieciu. A taki żywopłot stworzy ekran i tło dla pozostałych roślinPodobnie rząd szmaragda będzie dobrym tłem dla roślin. Te dwie tuje maja też zupełnie inny odcień zieleniCyprysy Lawsona rosną szybko i wysoko, do tego mają niebieski odcień.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies