Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Zakładanie trawnika na raty

Pokaż wątki Pokaż posty

Zakładanie trawnika na raty

salix 12:18, 26 wrz 2022

Dołączył: 26 wrz 2022
Posty: 1
Hej, miałam plan żeby na jesień wyrównać teren działki i jeszcze zasiać trawę żeby mogła się ukorzeniać i na wiosnę już spokojnie sobie rosnąć. Jednak życie jest życiem i dopiero dziś firma zakończyła prace ziemne. Pogoda nie rozpieszcza, a czeka mnie jeszcze wałowanie, rozbijanie grud, grabienie i ewentualne podsypki. Stąd też zrodził mi się w głowie pomysł żeby w tym roku przygotować ziemię - zrobić oprysk, rozwieźć obornik w granulkach i poczekać do wiosny, ziemia sobie siądzie przez zimę a na wiosnę zrobię ewentualnie poprawki w nierównościach i dopiero zasieje trawę.
Jako że nie mam doświadczenia z ogrodami proszę o ocenę mojego pomysłu. Mam obawy czy po zimie ziemia będzie się nadawać do posiania trawnika czy całą zabawę trzeba będzie zaczynać od nowa.
sylwia_slomc... 22:50, 26 wrz 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81904
Ziemia się będzie nadawać tylko trzeba ją będzie troszkę wzruszyć i dopiero siać, a potem wałować.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies