Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Własny orlik od podstaw aż do zielonej trawy

Pokaż wątki Pokaż posty

Własny orlik od podstaw aż do zielonej trawy

Winston33 10:59, 31 paź 2022

Dołączył: 31 paź 2022
Posty: 2
Witam wszystkich, jestem tutaj nowy, zawitałem ponieważ jestem trenerem piłki nożnej i buduję małego "orlika" z naturalną trawą za moim domem. Obecnie jestem na etapie niwelacji działki, dziś powinno być to zakończone. Chciałbym zapytać o porady oraz stworzyć "step-by-step" instrukcje do takiego projektu. Będę tego posta edytował i uzupełniał, po części sugerując się odpowiedziami tutaj na forum oraz bazując na własnej research w internecie. A więc PROJEKT:

Boisko około 50x22 metry. Różnica poziomu 180 cm. Gleba piasczysta

1. Znaleźć wykonawcę niwelacji - szukałem na OLX i znalazłęm gościa z spycharką 4 tonową, który pracuje za 170 PLN/h. Nie warto szukać koparek bo zajmnie to więcej czasu a dodatkowo trzeba będzie zamówic przyczepę i traktor aby ziemie rozwozić - GOTOWE

2. Walcowanie/ubijanie - przypuszczam że będę musiał zamówic jakiegoś walca który tą ziemię ubije. (W TRAKCIE RESEARCHU)

3. Nawóz ziemie (jakiej, skąd) na pokrycie powierzchni (W TRAKCIE RESEARCHU)

4. Zmieszanie tej ziemi (proszę o podpowiedź czy mieszać z piaskiem czy poprostu nawieźć i zostawić.

5. Wybrać trawę - po szukaniu na allegro i innnych internetach tendencja w kierunku trawy Barenburg ale byłbym wdzięczny za inne podpowiedzi.

6. Wybrać nawóz przed posianiem trawy i nawieźć nim ziemię (trzeba? i jeśli tak to jaki nawóz jest najlepszy pod ten projekt.

7. Sianie trawy (jaką maszyną itd)

Mam nadzieję na parę podpowiedzi i że ten wątek przyda się paru innym osobą z podobnymi projektami.
LIDKA 23:25, 31 paź 2022


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 6886
A co z nawodnieniem? Bez tego orlika nie będzie w obecnym klimacie.
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
Winston33 18:09, 01 lis 2022

Dołączył: 31 paź 2022
Posty: 2
LIDKA napisał(a)
A co z nawodnieniem? Bez tego orlika nie będzie w obecnym klimacie.

Nawodnienie będę miał ze szpica, mam wodę za darmo (jedyne koszty prąd, ale jest też fotowoltaika). Będą ustawiane 3 zraszacze które będą co parę godzin przestawiane. Działa to u nas w wiosce na regularnym boisku, to na boisku wielkości orlika też powinno. Ale dzięki za sugestię.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies