Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy iglaste » Przesadzanie tui Szmaragd na początku marca

Pokaż wątki Pokaż posty

Przesadzanie tui Szmaragd na początku marca

Avery 22:19, 22 lut 2023

Dołączył: 22 lut 2023
Posty: 1
Witam
Mam możliwość zakupu tuj Szmaragd, które mają ok. 180-200 cm. Tuje rosną już w ziemi macierzystej. Trzeba je wykopać i przesadzić, a właścicielowi zależy na szybkim ich zabraniu ze swojego ogrodu. Pytanie moje jest następujące. Czy koniec lutego początek marca to nie za wcześnie na ich przesadzenie? Nie przemarzną? Ewentualnie jak to zrobić, żeby się przyjęły? Województwo mazowieckie, gleba rodzima w moim ogrodzie to glina (ilasta?) pomieszana z torfem. Stan wody dosyć wysoki, bliskość Wisły. Czy ta gleba będzie dla nich dobra? Transport tuj ok 3-4 km. Dziękuję za odpowiedzi.
Monika83 13:00, 23 lut 2023


Dołączył: 27 sty 2019
Posty: 2887
Śmiało przesadzaj te tuje nawet i teraz jak ziemia nie jest zamarznięta i przy wykopywaniu tych tuj to postaraj się z jak największą bryłą wykopać, żeby było jak najmniej uszkodzonych korzeni. Ja w grudniu 2021r pomagałam sąsiadce w przesadzaniu tuj o wysokości 1,60 i się przyjeły
____________________
Mazowsze - Ogród hortensjowo różanecznikowy **Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies