Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Krzew kolczasty na różne warunki

Pokaż wątki Pokaż posty

Krzew kolczasty na różne warunki

Kamkus1 16:39, 23 lut 2023

Dołączył: 23 lut 2023
Posty: 1
Witam serdecznie wszystkich forumowiczów.
Chciałbym ogrodzić działkę na której posiadam stadninę koni, ponieważ znajduje się ona w mieście i mam problemy z nieproszonymi gośćmi. Działka jest ogrodzona siatką leśną, jednak ciekawscy przeskakują przez nią jednocześnie niszcząc ogrodzenie. Mało tego- dokarmiają zwierzęta które są na specjalnej diecie, co powoduje problemy zdrowotnie koni. Wpadłem na pomysł, że od 3 stron posadzę krzew kolczasty aby nieproszeni goście nie mogli się dostać na posesję.
Bardzo proszę forumowiczów jaką roślinę dobrać, byłoby wspaniale jakby była to roślina owocowa z której mógłbym robić przetwory, kompoty czy inne.
Pierwsza strona od zachodu częściowo nasłoneczniona (od połowy linia działki jest pod kasztanami, modrzewiem i brzozami). Strona wschodnia w całości nasłoneczniona przez cały dzień. Strona północna częściowo nasłoneczniona (przy linii lasu) oraz jest to teren w całości podmokły. Woda nie stoi kałuża, ale bez kaloszy wejście niebezpieczne. Strona wschodnia i zachodnia to jakieś 150 metrów które bym chciał obsadzić, natomiast strona północna to około 60 metrów. Obiekt znajduje się na Śląsku, gleba dość żyzna, obok sądzą rolnicy rzepak i pszenicę .
Bardzo proszę o pomoc.
Dziękuję
bialydomek 14:04, 17 mar 2023


Dołączył: 16 sie 2017
Posty: 187
berberys Julianny,
nawet zimozielony, do -10 wytrzymuje, poniżej to już obsychają/ brązowieją liście, ale na wiosne wypuści nowe,
ale on wolno rośnie, kolce ma porządne,
mój po około 5-6latach ma 1m. wysokości i z 1,5 szerokości, ale u mnie tam ma ciężkie warunki, zbita gleba, bez dożywiania, latem sucho = może dlatego wolny wzrost,


ale ty potrzebujesz rozwiązania na już, na ten rok...., to chyba żadna roślina zielona nie sprosta twoim wymaganiom, bo jak wielka to koszt łączny duży -bo na taki płot to pewnie dziesiątki rośllin potrzeba?
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies