Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Trawnik "tymczasowy"

Pokaż wątki Pokaż posty

Trawnik "tymczasowy"

przemek568 09:25, 15 kwi 2023

Dołączył: 15 kwi 2023
Posty: 2
Witam serdecznie

Z racji tego że w tym roku szykują mi się duże wydatki chciałbym Was forumowicze prosić o pomoc
Chodzi o założenie trawnika nazwę go tymczasowego , ponieważ do konkretnych prac chciałbym przystąpić dopiero w przyszłym roku. Mianowicie nie chce na tą chwile inwestować jakichś dużych środków. Czyli chodzi mi tylko o wysianie trawy plus jakiś nawóz. I tutaj proszę o pomoc , w sumie to mam dwa pytania :

1. Jaką trawę kupić nie za miliony (może jakaś konkretna firma , rodzaj) - tam gdzie ma być siana trawa to teren mocno nasłoneczniony , ziemia piaskowa . Posiadam studnię więc po wysiewie nawodnienie nie będzie problemem
2. Czy jakiś nawóz dawać?? jeśli tak to może też możecie polecić jakąś konkretna firmę i jaki to ma być nawóz .

Dziękuje za wszelkie podpowiedzi
basia3012 12:00, 15 kwi 2023


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9413
Witam się na forum.
My w naszych ogrodach, w obecnym i poprzednim, zawsze sieliśmy zwykłą mieszankę trawnikową kupowaną w sklepach z artykułami rolniczymi. Czy nawoziliśmy od razu? Nie wiem. Nie pamiętam.
Na pewno teraz jest dobry czas na sianie bo ziemia jeszcze wilgotna.
Powodzenia.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
Mary 12:09, 15 kwi 2023


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3506
Jeżeli w przyszłym roku ma powstać docelowy trawnik to ten rok warto poświęcić na przygotowanie terenu pod to co ma powstać w roku przyszłym.
Jak teraz wysiejesz trawę to w przyszłym będziesz musiał zdzierać darń.
Jeżeli to teren po którym się nie chodzi to proponuję wysiać nawóz zielony. Ta inwestycja w poprawę jakości gleby w przyszłości Ci się zwróci.
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies