Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Trawa miesiąc po siewie nie rośnie

Pokaż wątki Pokaż posty

Trawa miesiąc po siewie nie rośnie

RadekP 11:33, 16 cze 2023

Dołączył: 16 cze 2023
Posty: 1
Witam wszystkich forumowiczów i proszę o radę.

Miesiąc temu tj. 14 maja 2023 zasiałem trawę i na zamieszczonych zdjęciach stan na dzień dzisiejszy 16 czerwca 2023.


Proszę o poradę czy da się jeszcze coś uratować i jakie ewentualnie czynności wykonać? A może nie ma to sensu ze względu na podłoże i popełnione po drodze błędy.

Teren na działce to głownie ziemia gliniasta pochodząca z wykopu pod dom, rozplantowana 3 lata temu, bo teren wymagał podniesienie tj. około 20-30cm. Na to w tym roku w marcu podczas robienia kostki została nawieziona ziemia ogrodowa około 10-15 cm. Ogólnie podczas opadów deszczu wyglądało to jak poniżej:



Przed przystąpieniem do wysiewu trawy całość potraktowałem glebogryzarką ale ziemia była bardzo ubita, więc robiłem to na kilka razy bo głównia skała po wierzchu. Mam przekonanie, że nie wykonałem tego poprawnie i nie spulchniłem gleby jak należy. Następnie wszystko było wygrabione i przed wysiewem wyglądało to tak:

Następnie wsiałem trawę Barenbrug sport, całość przegrabiłem i uwałowałem. Mając rozprowadzone nawodnienie ogrodowe rozpoczałem podlewnia trawnika rano i wieczorem. Wiem już teraz, że lałem za dużo wody bo stały kałuże.


Moje wnioski po przewertowaniu formum są takie, że lałem za dużo wody i ziemia została ubita i wyparte zostało powietrze, miejscami też spłynęły ziarna, więc ich nie ma i są dziury w trawniku. Trawa nie rośnie jak powinna bo na ubitej ziemi nie może się zakorzenić i w ogóle nie ma dostępu do powietrza.
Mam plan żeby całość przegrabić i dosiać nasiona, ale czy to ma jakiś sens?
Zakładać trawnik na nowo, czy tylko opcja na grubo, czyli wymiana gruntu?

sylwia_slomc... 23:40, 16 cze 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81994
Czepiasz się tej trawy jak na miesięczną wygląda nieźle. Teraz tylko kosić celem zagęszczenia i rozkrzewienia.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies