Gdzie jesteś » Forum » Ważne informacje dla wszystkich » Chwasty w trawniku i słabo rosnący klon.

Pokaż wątki Pokaż posty

Chwasty w trawniku i słabo rosnący klon.

j_damian 17:26, 28 sie 2023

Dołączył: 22 sie 2020
Posty: 47
Witam. Pierwszy temat to klon. Od posadzenia ma 2 lata. Wydaje mi się że coś jest nie tak. Może dopiero się ukorzenia i to normalne ale mam wrażenie że przyrosty są małe . Wklejam zdjęcia i proszę o poradę czy wszystko z nim dobrze.


Druga sprawa dotyczy chwastu. Zaniedbałem trawnik i nie nawozilem z braku czasu przez co zaczęły pojawiać się chwasty. Pytanie czy ten chwast prawdopodobnie wg google bluszcz należy pryskać odrazy żeby się nie rozprzestrzenił. Poczekać aż nawóz zacznie działac i trawa sama sobie poradzi. Czy wyrywać . Jest na 1/10 trawnika.


Z góry dziękuję za każdą rade i pozdrawiam
LIDKA 20:11, 28 sie 2023


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7039
Hey.
Mam podobne klony. Crimsony.
One ruszają po 2-3 latach. Wypiel trawe troche szerzej żeby go nie opijała z wody. Podsyp korą.
Jeszcze jedno. Masz zły sposób palikowania.
Daj 3 kołki w koło pnia. I do nich szerokimi gumami przymocuj pień.
Ja swoje mocuje kilkoma gumami i prostuje im pnie. Po 1-2 sezonach już widać poprawę.
To piękne drzewa i trzeba sie tylko troszke zatroszczyć.

Co do trawy to ja bym zrobiła tak.
1 oprysk np chwastoxem po całości i porządnie. Rozrobic jak na opakowaniu.
2 po 2 tygodniach suche chwasty wygrabiłabym i wybrała.

3 dosiewki
nasiona trawy mieszam z kompostem na taczce i dosiewam z ręki.
Podlewać.

4 nawóz jesienny dopiero jak pozbędziesz się chwastów.

Powodzenia



Fota po to byś nie myślał że jestem ogrodniczka -teoretyczka.

____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
sylwia_slomc... 22:50, 28 sie 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81910
Witaj.
Wątek założony w złym dziale !

Co do trawnika się nie wypowiadam. chwast to bluszczyk kurdybanek, przerośnie go po całości jak nie zadbasz. Co do klona Lidka już podpowiedziała, zastosuj się do rady. Drzewko tak uwiązane jak u Ciebie nie będzie na wietrze pracowało, więc mu koronę zerwie, a dwa pień żeby rósł mocny musi być poddawany jakimkolwiek odchyłom na wietrze nie może być tak na sztywno bo inaczej drewno będzie słabe i w przyszłości gdy tyczkę zlikwidujesz może się złamać
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
j_damian 01:08, 29 sie 2023

Dołączył: 22 sie 2020
Posty: 47
Jeszcze dopytam. Na jaką szerokość robić rabatę dookoła drzewa ? Gumami specjalnymi wiązać czy to nie ma znaczenia może byc nawet dętka rowerowa... Oprysk całego trawnika ? Czy tylko skupiska tego chwastu.
Dziękuję za pomoc i rady
LIDKA 20:04, 29 sie 2023


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7039
Hry
Trawnik po całosci spryskaj. Uważaj na inne rośliny.


Może być rabata w koło drzewa a możesz tylko poszerzyć miejsce bez trawy. I zasyp korą.

Gumy ja kupuje takie do odzieży na metry .
Mam szerokie ok 3 cm . Nie ranią kory. Są niedrogie. Wadą jest że po jakimś czasie się rozciągają i trzeba poprawiać mocowanie . Tak zraz na rok.
Do kołków wkoło drzewa ja je pistoletem tapicerskim mocuje tzw takerem.


Pokaż co tam jeszcze masz w ogrodzie.
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
j_damian 10:27, 31 sie 2023

Dołączył: 22 sie 2020
Posty: 47
Ok dzięki za radę. 3 lata temu pryskalem chwastoxem i było super zero chwastu ale w tym roku zaniedbałem nawożenie i się pojawiły...co do ogrodu to nic ciekawego jestem początkującym ogrodnikiem tuje bukszpany, cisy kilka traw, orzech włoski , kocimiętki/lawendy i sosna xd zrobię dzisiaj jakieś zdjęcie to wkleje może coś jeszcze zauważysz do poprawy hehe
j_damian 22:49, 01 wrz 2023

Dołączył: 22 sie 2020
Posty: 47
Trawa opryskana. Klon z palikami/taśma, więcej trawy wycięte dookoła niego. Wklejam zdjęcia ogrodu . Jak coś nie tak śmiało pisać mam jedno miejsce chciałem tam jakieś niewielkie drzewo albo iglaka. Od 2mc nie moge się zdecydować na nic może macie jakieś pomysły )Na czerwono zaznaczone miejsce
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies