Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pierwszy ogród w życiu - czy to może się udać?

Pokaż wątki Pokaż posty

Pierwszy ogród w życiu - czy to może się udać?

Beata555 17:23, 09 wrz 2023

Dołączył: 30 maj 2022
Posty: 2
Witajcie,

Mam do zmiany cały ogród wokół domu.
Właśnie skończyłam projekt swojej pierwszej rabaty. Chciałabym zacząć ją obsadzać ale boję się, czy ona w ogóle ma sens, czy liczba sadzonek nie jest za duża lub za mała. To moja pierwsza rabatka w życiu. Czy w ogóle to ma prawo bytu? Stanowisko jest słoneczne. Rabatka jest duża. Ma 23 metry długości i 9m szerokości w najszerszym miejscu. Kolorowe krawędzie to ogrodzenie. Będę wdzięczna za każde sugestie.
Beata555 17:23, 09 wrz 2023

Dołączył: 30 maj 2022
Posty: 2
sylwia_slomc... 22:22, 09 wrz 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82040
Witaj Zaznaczam ten wątek od razu do obserwacji bo jestem z marszu zachwycona tym, że pierwsza rabata jaka planujesz będzie cudowną preriową łąką. Mało czytelna jest dla mnie legenda niestety. Gdybyś mogła fragmentami wstawić, ale w wiekszym formacie czyli żeby numerki na kolorkach wieksze były i opis tych numerków to powiem coś więcej czy czegoś nie wywalić lub coś dosadzić. Brak mi informacji co do rodzaju gleby jaką posiadasz i rejonu Polski. Bo to przy doborze roślin ma kolosalne znaczenie. Jeśli reszta ogrodu będzie w podobnych klimatach i uda Ci się zrealizować plan w całości to powstanie zachwycający ogród

Koniecznie zrób zielony podpis pod swoimi postami bo nikt w tym ja nie trafi do Ciebie ponownie. W większości przypadków czytając wątki forumowiczów natkniesz Się na instrukcję jak ten podpis zrobić.
Kibicuję
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies