Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Choroby i szkodniki piwonii, piwonia - Paeonia

Pokaż wątki Pokaż posty

Choroby i szkodniki piwonii, piwonia - Paeonia

Marzena999 17:57, 13 maj 2020

Dołączył: 13 maj 2020
Posty: 1
Witam, mam pytanie o moją piwonię. Niestety przeszukując internet nie natrafiłam jeszcze na informacje, co to może być za choroba. Proszę o pomoc i podpowiedzi co robić. Liście się zawijają i mają takie malutkie białe kreseczki, a pąki sama nie wiem jak określić. Wygląda na to, że chyba się nie rozwiną. Załączam zdjęcia jak to wygląda
Lika 01:08, 04 lip 2020

Dołączył: 17 kwi 2016
Posty: 36
Może ktoś podpowie co dzieje się z moją piwonią.

Wycinać czy ratować?
Izabela778 22:17, 21 cze 2022

Dołączył: 25 sie 2021
Posty: 3
Witam
Jesienia posadzilam piwonie 10 sztuk...nowe i przesadzone z innego miejsca i stare podzielone od mamy bo u niej słabo kwitły. Podłoze przygotowane nowe ..dołki z obornikiem i wiórami rogowym...miejscie słoneczne południowe. Na wiosne pięknie ruszyły. Zdziwilam się ilością pąków ...sadzilam ze pierwszego roku po przesadzeniu nie zakwitną. Trzy zakwitły ale przez deszcz szybko przekwitły. Reszta poków stoi w miejscu a dzis zauważyłam ze wszystkie pączki zrobily sie brązowe. Wygladają jakby zaschly ale jeden pod palcami sie rozłaził jakby byl mokry. Tydzien wczesniej opryskalam mospilanem. Co im zaszkodziło?? Oprysk? Czy za duzo podlewania i deszcz?? Co zrobić?? Dziekuje z gory za podpowiedzi
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies