Gdzie jesteś » Forum » Jednoroczne » Groszek pachnący - Lathyrus odoratus

Pokaż wątki Pokaż posty

Groszek pachnący - Lathyrus odoratus

Basia_KRK 21:32, 02 lut 2021


Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 1140
Zatem spróbuję w ten sposób Dziękuję!
____________________
Chodźże na pole, do mojego ogrodu
Basia_KRK 18:20, 10 mar 2021


Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 1140
Czy są tu miłośnicy groszków pachnących? Posiałam dzisiaj trzy odmiany: 'Mollie Rilstone' , 'Mrs Collier' oraz 'Royal Lavender'

W związku, że nadal jest tak zimno i nieprzyjemnie, zima nie odpuszcza, więc zdecydowałam się w tym roku na wysiewy do specjalnych doniczek, tzw. rootrainers, które udało mi się zakupić z UK. Są tam bardzo popularne, podobno idealne właśnie do groszków, bo budują w nich silny i głęboki system korzeniowy (12 cm). Teraz tylko trzeba im zapewnić ciepełko i zobaczymy jak wzejdą. To mój pierwszy tego typu eksperyment, i przyznam, że muszę jeszcze doczytać, czy one teraz powinny być przechowywane na tacy z wodą? czy tylko je lekko zraszać? może wiecie?



____________________
Chodźże na pole, do mojego ogrodu
AlinaP 17:13, 11 mar 2021


Dołączył: 10 mar 2017
Posty: 811
Basia_KRK napisał(a)

Marzą mi się groszki pachnące w ogrodzie, powiedzcie proszę czy jest sens wysiewać groszek bezpośrednio na rabacie, do gruntu? Pierwszy raz chcę kupić nasiona i spróbować, ale jak to nie ma sensu i z góry jest skazane na porażkę, to dajcie znać. Do małych doniczek na parapetach wiem, że nie będę miała cierpliwości, ba... w domu nawet nie mam ani jednego parapetu, wszystkie okna do podłogi

To nie stanowi przeszkody. Parapet to pojęcie umowne. Stawiasz na podłodze przy oknie. Nawet lepsze warunki świetlne. Idealne jest wtedy ogrzewanie podłogowe. Jeżeli terakota niczym się nie martwisz, jeżeli drewno- zabezpieczasz, żeby się nie przelewało. Siewki podlewamy systematycznie, bez zastojów wody.
Pozdrawiam
____________________
Ala
Basia_KRK 18:31, 11 mar 2021


Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 1140
Alu dziękuję!
Mam do tych doniczek przezroczystą pokrywę, rozumiem, że teraz muszą być pod tą pokrywą? żeby tam było ciepło i wilgotno?
____________________
Chodźże na pole, do mojego ogrodu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies