Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Chodźże na pole, do mojego ogrodu

Pokaż wątki Pokaż posty

Chodźże na pole, do mojego ogrodu

Basia_KRK 22:01, 31 maj 2020


Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 1140
Wywołana do odpowiedzi, zakładam swój wątek ogrodowy, krakowski, stąd też taki jego tytuł

Z wieloma z Was znam się z forum Muratora, gdzie 10 lat temu prowadziłam wątek o przebudowie starego domu w bardziej nowoczesny i przestronny Ten etap budowy mam już dawno za sobą, nawet szybko poszło. Natomiast samym ogrodem zajęłam się w 2014 roku i prace trwają do dziś No, może oprócz tego, że 10 lat temu posadziliśmy żywopłot z dużych tui, przy jednej z granic działki. Tak wyglądała nasza działka po zakończeniu prac budowlanych. Był na niej kiedyś sad ze starami odmianami jabłoni, gruszek i śliwek, niestety drzewa były bardzo zaniedbane, części nie udało się uratować podczas remontu domu. Jest też jeden wielki orzech włoski





Z racji, że chcieliśmy prosto z salonu wychodzić bezpośrednio do ogrodu (bez schodów), musieliśmy wykonać wiele prac związanych z nawiezieniem i wyrównaniem ziemi. Trochę nam się to wszystko wymknęło spod kontroli, nie zgadzały się poziomy na mapach i w projekcie, przez to pracy było dwa razy więcej i w dodatku takiej bardziej "na oko"... Ciężko wspominam tamtem czas







____________________
Chodźże na pole, do mojego ogrodu
Basia_KRK 22:04, 31 maj 2020


Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 1140
To zdjęcia, gdy powstawały pierwsze rabaty. To temat, z którym zmagam się do dzisiaj. Dopiero teraz widzę, że projektantka zaplanowała je bardzo wąskie, małe, zostawiła za dużo trawnika. Rabaty są tak "ciasne", że ciężko mi stworzyć ładne kompozycje roślinne.











____________________
Chodźże na pole, do mojego ogrodu
Basia_KRK 22:06, 31 maj 2020


Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 1140
I na koniec stan ogrodu po zakończonych wszystkich pracach (rok 2014), z pierwszymi nasadzeniami Musieliśmy też założyć maty na końcu ogrodzenia, aby zasłonić "bałagan" u sąsiada







____________________
Chodźże na pole, do mojego ogrodu
Zana 22:06, 31 maj 2020


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
No to ja już się melduję, ale trafiłam, będę chyba pierwsza.
Ten kawałek domu wygląda zachęcająco do dalszego pokazania, tym bardziej po tym co Johanka u mnie pisała

Wyobrażam sobie jak musiała cieszyć ta boska zieleń trawnika po takich rewolucjach
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
A_gawa 22:21, 31 maj 2020


Dołączył: 18 sie 2012
Posty: 1467
Jak feniks z popiołów! Piękny kawałek ziemi.
____________________
Agnieszka - W cieniu uśmiechniętego anioła
Makao_J 22:24, 31 maj 2020


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
Mnóstwo terenu. Wielki potencjał i jaki porządek.

Ps. Jakie maty?
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
Agi2006 22:31, 31 maj 2020


Dołączył: 04 paź 2014
Posty: 2824
Hej hej Basia. Podgladalam Cię na forum muratora to będę i tutaj Domek masz genialny na zewnątrz i wewnątrz wiec ogrod napewno tez będzie bardzo przemyślany. Pozdrawiam z małopolski.
____________________
Podwójna natura bliźniaka w ogrodzie...
deszczowymaj 22:39, 31 maj 2020


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729
No to i ja Witam się serdecznie

już bardzo mi się podoba
____________________
JoannaJeżówkowe-Love ***Jeżówkowe-Love wizytówka
Basia_KRK 23:15, 31 maj 2020


Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 1140
Dziękuję Witam Was Dziewczyny w moim wątku

Wrzucam porcję zdjęć jak zmieniał się mój ogród. Przechodziłam różne fazy fascynacji roślinami, m.in. lawendy, trawy, iglaste, potem zaczęła się miłość do hortensji, magnolii, klonów palmowych / japońskich. Nie do końca miałam o tych wszystkich roślinach jakiekolwiek pojęcie, miałam np. rabaty całe w trawach, tylko na wiosnę ku mojemu zdziwieniu były one puste, hehehe Ogólnie to tak, jak pisałam u Johanki, nadal nie mam pomysłu na ten ogród. Po prostu kupuję rośliny, które mi się podobają, dlatego u mnie takie trochę pomieszanie z poplątaniem. Od dwóch lat dokupuję byliny oraz rośliny cebulowe, bo zapomniałam, że oprócz drzew i krzaków są też kwiaty No i tak się cały czas coś u mnie zmienia. Lubię ten ogród, bo cały czas mam coś w nim do zrobienia i w ten sposób mogę się zrelaksować











____________________
Chodźże na pole, do mojego ogrodu
antracyt 23:34, 31 maj 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11527
Jak przyjemnie
Witam się i ja serdecznie
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies