Gdzie jesteś » Forum » Byliny » Rodgersja

Pokaż wątki Pokaż posty

Rodgersja

Gardenarium 22:49, 17 kwi 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Funkie to dobre towarzystwo dla rodgersji.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
ele2001 22:51, 17 kwi 2012


Dołączył: 25 lis 2011
Posty: 1483
zdjęcie powyżej pochodzi z Wojsławic rozprzestrzenia się pięknie pośród rododendronów w kwaśnej próchnicznej ziemi i wzdłuż strumieni-ziemia w której ją posadzisz musi mieć dobre właściwości sorpcyjne aby nie przesychała w przeciwnym razie liście szybko zaczną więdnąć jeśli "kostki "będzie miała w wodzie zgnije -paproć hosta świetne towarzystwo- pozdro
.



Yen napisał(a)
Mam pytanie, co do tej rośliny. Kupiłam ją na cienistą rabatę o wystawie wschodniej. Mam nadzieję, że będzie się dobrze czuła wśród funkii i paproci. Czy może rosnąć w kwaśnym podłożu? Obok jest też rh i raczej stosuję tam nawóz do kwaśnolubnych. Co dać do dołka przed posadzeniem? Kompostu niestety nie mam, dopiero się robi . Może być ziemia z torfem, czy lepiej samą ziemię ogrodniczą z worka?
____________________
Przemo - Ogród mały, ale pojemny;)
bogumila 15:38, 04 lip 2012


Dołączył: 22 wrz 2010
Posty: 19612
____________________
W cieniu - zacieniona / Mexico City / Oliwa - park
Justyna 17:24, 21 lis 2012


Dołączył: 25 paź 2012
Posty: 2282
młode kasztanolistne



pierzasta

tarczolistna nad strumykiem


a ja poluję na pierzastą chocolate wing
____________________
Mój zielony świat / Wizytówka
Loosiuu 14:45, 18 sie 2013


Dołączył: 03 gru 2011
Posty: 3297
Rozmawiałem już z Marzenką o tym, że nasze rodgersje są przypalone. Jak myślicie czy to od upałów czy od słońca?
Moja wygląda tak

Jak jest u Was?
____________________
Pozdrawiam Filip - Ogród z platanem.
Debra 21:34, 18 sie 2013


Dołączył: 05 kwi 2013
Posty: 3790
Niestety, moje wyglądają tak samo, pomimo stanowiska w pełnym cieniu, zapewnienia wilgotności. Upalne, suche powetrze niestety pali im liście. Tak samo miałam w ubiegłym roku. Na szczęście to nie ma wpływu na ich rozrost. Pod spodem, pod tymi przypalonymi, są nowe, świeże i zielone.
____________________
Berberysy i liliowce pod starą gruszą
Loosiuu 22:09, 18 sie 2013


Dołączył: 03 gru 2011
Posty: 3297
Czyli to jednak od temperatury To mamy pierwszy minus ciepłego lata...
____________________
Pozdrawiam Filip - Ogród z platanem.
Myssza 23:00, 12 kwi 2019


Dołączył: 16 sie 2017
Posty: 7
Czy to już czas na rodgersje? W zeszłym roku posadziłam po 3 sadzonki rodgersji kasztanowolistnej, parzydła leśnego i świecznicy i nic jeszcze nie wychodzi z ziemi. Czy to normalne? nie mogę nigdzie doczytać czy tak późno wschodzą. Martwię się bo hosty, hortensje, tawułki już wschodzą a po nich ani śladu.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies