Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » i znowu rozbudowa ...ale potrzebna

Pokaż wątki Pokaż posty

i znowu rozbudowa ...ale potrzebna

alinak 13:57, 04 sty 2012


Dołączył: 31 sie 2010
Posty: 7524
A jeszcze podpowiedz mi czy ty byś usunęła te jał. Kolumnowe . Chyba będzie tego za dużo jak zostaną -prawda?
____________________
zapraszam do ogrodu u stóp klasztoru- pozdrawiam Alina ++wizytówka ++przebudowa przedogródka ++OGRÓD U STóP KLASZTORU CZ.II ++-http://ogrodustopklasztoru.blogspot.com/?spref=fb
magnolia 15:48, 04 sty 2012


Dołączył: 22 lip 2011
Posty: 5624
raczej tak.Taka meandrująca ścieżka będzie wtedyładniej dominować w przestrzeni.
Myślę jeszcze czy nie dodać tam jakiś plam wiosennych- może zawilców pospolitych powtórzonych plamami po obu stronach ale nie symetrycznie, albo sasanek. Lub po prostu 'rzuconych' niezapominajek pomiędzy rozchodniki żeby kwitły kiedy te dopiero wyłażą z ziemi. Ale tez nie koniecznie, nie zawsze musi się coś wydarzać o każdej porze.
Druga rzecz która mi się kluje to to, czy nie dodac tam akcentów pionowychw postaci kęp wysokich, ale bardzo ażurowych traw- myślę tu o trzęślicy modrej, albo nawet trzcinowatej. Wtedy mamy lekką przesłonę i robi się bardziej tajemniczo, nie wszystko jest jak na dłoni. Trzęslicy nie wsadzać między jałowce, ale obok.
Co myslisz o tym?
____________________
Pszczelarnia 16:07, 04 sty 2012


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Alino, u Ciebie to wszystko sprawnie i szybko przebiega.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
alinak 17:57, 04 sty 2012


Dołączył: 31 sie 2010
Posty: 7524
wszystko fajnie by się komponowało ,ale fakt że żwirek nie lubi śmieci ma tu duże znaczenie . mam dużo niezapominajek i wiem jak śmiecą kiedy przekwitają .





mam fajną trawę proso rózgowate , ale tu mało widoczne . nie wiem jak to się stało że nie mam jego fotki czy mogło by być zamiast trzęślicy - podobny pokrój




jest też ostnica pony tail





oraz red baron





zastanawiam się czy zamiast rozchodników można by dać tawułę ( gold flame - do 50 cm )




mam ją obok tego placu przy schodach , byłby ciąg myślowy



szałwię przesadzę z tego miejsca , bo tu już rozrosła się magnolia i róża , no i powstał nad szałwią cień . ( gorzej kwitła w tym roku )






....ale mogę dać pod okna lawendę , którą tez stąd chcę przesadzić , bo od str, sąsiada drzewa urosły i też się zrobił cień







i na koniec placyk do przerobienia w oddali - pod oknami


____________________
zapraszam do ogrodu u stóp klasztoru- pozdrawiam Alina ++wizytówka ++przebudowa przedogródka ++OGRÓD U STóP KLASZTORU CZ.II ++-http://ogrodustopklasztoru.blogspot.com/?spref=fb
magnolia 08:32, 05 sty 2012


Dołączył: 22 lip 2011
Posty: 5624
ja niezapominajki wyrywam szybko, dlatego nie pamiętałam że śmiecą- masz rację.
Tawuły japońskie zamiast rozchodników mogłyby być. Co do traw- proso się nadaje, Red Baron i ostnica ( jak ona śliczna) trochę za niskie do efektu ażurowych przesłon. Jeśli masz chętkę na trzęślicę, to wiosną skoczę na szaber do mojej mamy i wyślę Ci parę sztuk. Ona jest fajna bo taka piętrowa- do 40 cm kępa liści, a nad tym długaśne pędy z delikatna wiechą.
Co do szałwi- super, przesadź, lawenda tez może być, jednak już trzeba się zastanowić co wybrać, bo robi się zbyt dużo gatunków. Jak tawułę to dla mnie nie z lawendą ze względu na połączenie kolorów liści ( ale to moja osobista awersja do tego połączenia)
Szałwię z lawendą tez można połączyć, ale wtedy one powinny być dominującymi plamami, więc do tego tylko zielona trawa ozdobna, może plamki rozchodników i tyle, lub jakiś zielony, spokojny dodatek.Ewentualnie tu jako dodatek ostnica.
Tawuły to może kompozycja z jałowcem sabińskim i trawą i trochę szałwi.
____________________
magnolia 08:33, 05 sty 2012


Dołączył: 22 lip 2011
Posty: 5624
który placyk do przerobienia- przy tarasie?
Śliczny ten wiąz
____________________
alinak 15:17, 05 sty 2012


Dołączył: 31 sie 2010
Posty: 7524
Magnolio ja tylko ci przedstawiłam propozycje. Oczywiście że nie umieszczę tam wszystkiego- to nie do przyjęcia . Chcę tylko wybrać dobrze między gatunkami , trawa jeden gatunek .i albo szałwia albo lawenda . Jeśli możesz coś uszabrować u mamy to ja bardzo chętnie zakupię ten szaberek.
Wiesz założyłam sobie że w miarę możliwości wykorzystam gatunki z ogrodu. Jednak i tam muszę kupić jałowce i powojniki na płot. Tawuły gold mund mam rozmnożone .i przemyślałam dzisiaj że jednak lawenda , bo szałwia krócej zachowuje ładny wygląd a lawenda nawet teraz fajnie się prezentuje.
Tak wiec magnolio stworzyłyśmy razem fajny projekt. Dobry tandem z nas byłby.......... Gdyby nie ta odległość
czekam na udany szaberek
____________________
zapraszam do ogrodu u stóp klasztoru- pozdrawiam Alina ++wizytówka ++przebudowa przedogródka ++OGRÓD U STóP KLASZTORU CZ.II ++-http://ogrodustopklasztoru.blogspot.com/?spref=fb
magnolia 15:28, 05 sty 2012


Dołączył: 22 lip 2011
Posty: 5624
Szaberek będzie, byle wiosna przyszła.
Jestem specjalistką w tym temacie. Kilka lat temu sami z mężem kupiliśmy mamie trześlicę . Teraz mama ma jej mnóstwo w ogrodzie i wciąż mnoży, bo wie że ja i tak zaraz Ją poproszę żeby się podzieliła dla kogoś, albo dla mnie samej. Chyba nawet to lubi.
A poza tym, wiesz- ja mam dług wobec Ciebie.
Co do tandemu - rzeczywiście w locie to poszło. Fajnie.
Do nastepnego razu.
____________________
Pszczelarnia 15:52, 05 sty 2012


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Miło się powyższe czyta
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
magnolia 20:24, 05 sty 2012


Dołączył: 22 lip 2011
Posty: 5624
Lilko przypominałam sobie 1 szczegół o którym pisałaś- na Twoją rabatę wali śnieg przecież z dachu. Tawuły i lawendy będą się od niego łamały. Co prawda odrosną pięknie co roku, jednak warto mieć to na uwadze. Chyba że bliżej ściany domu nie spada ten śnieg. Pomyśl jeszcze w tym kontekście
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies