Gdzie jesteś » Forum » Wizytówki naszych ogrodów » Wizytówka - Wielka pasja i chęci ograniczane miejscem.

Pokaż wątki Pokaż posty

Wizytówka - Wielka pasja i chęci ograniczane miejscem.

Igor 09:14, 08 lut 2012


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 236


Mój wątek na forum Wielka pasja i chęci ograniczane miejscem

Witam w wizytówce mojej działki.

Od 3 lat staram się zamienić "zwykłą" ROD-ową działkę, na której uprawiano owoce i warzywa w mini ogród.
Z racji tego, że chodzę jeszcze do szkoły (Tech.Arch.Kraj.) zmiany nadchodziły w wolnym tempie.
Z czasem warzywa i owoce zastąpiły setki bylin.
Z powodu bardzo ograniczonego miejsca nie zobaczycie u mnie pięknych kompozycji z krzewów czy drzew.
Oczywiście na działce rosną drzewa, owocowe ( grusze, nektaryna, brzoskwinia,czereśnia)
oraz inne ( sosny, świerki- w tym ponad 2,5m odmiany 'Conica', cyprysiki, bukszpany ), ale w małych ilościach.

Moja pasja skumulowała się na bylinach - kolekcja przez ostatnie lata rozwijała się dosyć prężnie.
W tym roku przybędzie bardzo dużo nowych roślin, co za tym idzie drastycznie zmniejszy się trawnik.
Na prawie 400m znajduje się murowana altana, w której w lato swobodnie można mieszkać,
szklarnia połączona z "imprezownią" , sporo miejsca zajmują powierzchnie utwardzone np. miejsce na ławki i parasol,oraz niewielkie oczko wodne.
Z uwagi na to, że mam psa, trzeba było podzielić działkę na część "rekreacyjną i ogrodową" w innym przypadku każda nowa roślina niestety zostałaby zniszczona.

Jak się domyślacie na sadzenie roślin dużo miejsca mi nie zostało, mimo to staram się stale powiększać kolekcje ulubionych roślin
( żurawki, brunnery, miodunki, liliowce, jeżówki, trawy, ostróżki, hortensje, hosty - kolejność przypadkowa) oraz inne ciekawe gatunki.
Moja działka zmienia się nieustannie - co za tym idzie zdjęcia wiosenne, na których widać szerszy plan są już nieaktualne, gdyż rabaty powiększyły się kilkakrotnie. Za rok zapewne zostaną tylko wąskie alejki.

Miesiące wiosenne są piękne, wszystko budzi się do życia i po długim okresie szarości pojawiają się pierwsze kolory.


WIOSNA - na mojej działce to bardzo kolorowy okres.
Kwitnie masa krokusów, tulipanów, narcyzów i hiacyntów oraz wiosną kwitnące byliny.


































____________________
Igor 09:21, 08 lut 2012


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 236
LATO - w miesiącach letnich u mnie jest najwięcej kolorów .
Jako, że działka ma charakter bylinowy wtedy dopiero budzi się życie na całego.





























Ze starej, obudowanej szybkami szklarni zrobiliśmy "imprezownię" + mała szklarnia



Natomiast z miejsca składowania wszystkiego sam zrobiłem zakątek z ławką i rabatą ceglaną.
Będzie to jeszcze doskonalone, bo pomysł powstał latem poprzedniego roku.





____________________
Igor 09:24, 08 lut 2012


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 236
JESIEŃ i ZIMA w ziemie prawie wcale nie bywam na działce. Jest to dla mnie czas "martwy"



















____________________
Igor 09:29, 08 lut 2012


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 236
KOLEKCJE WIĘKSZE I MNIEJSZE

Liliowce - kolekcja wciąż rośnie (około 40 odmian)


Hosty - dosyć nowe zainteresowanie (około 30 odmian)


Żurawki - największa pasja. ( w tym roku może dobije do 150 odmian)


Clematisy, lilie, róże... sporadycznie na rabatach.








Do tego jeszcze miodunki, brunnery, jeżówki i ostróżki.

ZAPRASZAM DO MOJEGO WĄTKU
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies