Gdzie jesteś » Forum » Ogrodowa kuchnia » Kruche ciasteczka na każdą okazję

Pokaż wątki Pokaż posty

Kruche ciasteczka na każdą okazję

kasiabis 13:09, 10 lut 2012


Dołączył: 10 sty 2012
Posty: 87
Basiaw, dziekuję za rady...wiem, że powinnam ograniczyć do zera czekoladę z orzechami, za którą przepadam, co do mąki i cukru to nie ma problemu, bo nie słodzę i mimo, że piekę to zdarza się, że nawet nie próbuję swoich wypieków
Ruch to prawda, pomaga muszę tylko się bardziej zmobilizować, bo do maja niedaleko a sukienka w szafie czeka
____________________
Katarzyna
Basiaw 13:40, 10 lut 2012


Dołączył: 19 sie 2011
Posty: 1191
ele2001 napisał(a)
Basiu robiłem tak samo jak ty schudłem 25 kg potem włączyłem do diety ciasta i ciastka z płatków owsianych brązowego cukru czy mąki razowej , teraz troche przytyłem zmiana pracy wyjazdy itd prubóje wrócić do poprzednich zwyczajów trzymajcie kciuki.



Przemo, trzymam kciuki, grunt, to motywacja i trochę szersza perspektywa niż tylko zrzucenie nadwagi.
Mnie natchnęły 39 urodziny i uświadomienie sobie, że wsród pokolenia rodziców właściwie nie spotykam ludzi zdrowych, wszyscy mają coś, nadciśnienie, miażdzycę, cukrzycę, zmiany zwyrodnieniowe itp. rozrywki a tego typu schorzenia to cena za to, co się je. Pomyślałam, że ja tak nie chcę i nie bawi mnie powiedzenie, że jak się budzisz po 40tce i nic cię nie boli, to znaczy że nie żyjesz.
Od ponad 2 miesiecy sama piekę chleb i mam zamiar robić to zawsze, w ogóle nie ma porównania z kupnym chlebem, zjadamy go do ostatniego okruszka a kupny chleb ciągle zostawał, całe wory nosiłam sąsiadce, która ma kury.
Biała mąka to nie tylko ciasta, ale właśnie chleb, makarony, naleśniki, wszystko robię teraz z razowej i stwierdzam, ze jest lepsze. Leniwe pierogi z mąką graham są świetne, dużo lepsze i w smaku i konsystencji.
W moim przypadku jest jeszcze jeden ogromny plus, odkąd odstawiłam cukier skończyły mi się migreny, z tego jednego powodu było warto

Kasiu, czekolada jest w porządku, ale gorzka, wysokoprocentowa, może mleczną z orzechami zamienisz na taką powyżej 70% kakao?
____________________
Nasz mały, zielony świat
kasiabis 14:23, 10 lut 2012


Dołączył: 10 sty 2012
Posty: 87
Basiaw napisał(aKasiu, czekolada jest w porządku, ale gorzka, wysokoprocentowa, może mleczną z orzechami zamienisz na taką powyżej 70% kakao?

U mnie to jest tak, że albo z orzechami albo żadna...
Już to sobie przemyślałam...od jutra: zero słodyczy, zero mąki, zero białego chlebka...
Te 25 kg Przemo, mnie zainspirowało choć w moim przypadku wystarczyłoby max 10 w dół

no i miał być wątek o ciasteczkach a wyszły porady dla odchudzajacych się
____________________
Katarzyna
Basiaw 19:06, 10 lut 2012


Dołączył: 19 sie 2011
Posty: 1191
Kasiu, biję się we front swojego kadłuba i przepraszam, to ja Ci namieszałam w wątku
Chociaż może nie całkiem, Przemo zaczął, on niech się bije
____________________
Nasz mały, zielony świat
kasiabis 19:13, 10 lut 2012


Dołączył: 10 sty 2012
Posty: 87
oj tam oj tam nic się nie stało
____________________
Katarzyna
ele2001 20:38, 10 lut 2012


Dołączył: 25 lis 2011
Posty: 1483
zamiast zwykłej dodamy razowej maki i wyjdziemy na swoje
____________________
Przemo - Ogród mały, ale pojemny;)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies