Gdzie jesteś » Forum » Ogrodowa kuchnia » Kruche ciasteczka na każdą okazję

Pokaż wątki Pokaż posty

Kruche ciasteczka na każdą okazję

kasiabis 11:33, 08 lut 2012


Dołączył: 10 sty 2012
Posty: 87
Chciałabym Wam polecić ciasteczka które szybko się robi i równie szybko znikają.

Dotychczas robiłam je w kilku wersjach, to znaczy: bez posypki, posypane grubym cukrem, posypane cukrem pudrem, posmarowane marmoladą i przykryte drugim ciastkiem, przykryte marmoladą i marcepanem i każda z tych wersji smakowała równie dobrze

Dla zainteresowanych podaję przepis:

3 zółtka, cukier waniliowy, 4 łyżki cukru pudru, kostka masła (lub margaryny), 2 szklanki mąki

żółtka utrzeć z cukrem pudrem i waniliowym, stopnniowo dodawać masło stale ucierając, do masy dodać trochę mąki i wymieszać. Zagniatać ciasto dodając stopniowo mąkę. Uformować kulę, zawinąc w folię i włożyć do lodówki na pół godziny.

Ciasto rozwałkować na placek grubości około 1/2 cm (jeśli chcecie robić takie składane ciasteczka to raczej cieńsze ciasto, żeby potem do buzi się zmieściło )

Wycinać foremkami dowolne kształty. Ułożyć na blaszcze wyłożonej papierem do pieczenia. Piec około 15 minut w nagrzanym piekarniku w tempertaurze 200 stopni.

Moje po upieczeniu były smarowane marmoladą i składane z drugim ciasteczkiem a następnie posypane cukrem pudrem. Smacznego!

Oto ostatnio upieczone z okazji dnia babci i dziadka:

____________________
Katarzyna
ele2001 13:10, 08 lut 2012


Dołączył: 25 lis 2011
Posty: 1483
Pięknie i smakowicie wyglądają, niestety jestem na diecie
____________________
Przemo - Ogród mały, ale pojemny;)
kasiabis 17:29, 08 lut 2012


Dołączył: 10 sty 2012
Posty: 87
ele2001 napisał(a)
(...) niestety jestem na diecie(...)

a co to za dieta? chciałabym zrzucić kilka kilogramów do maja, może skorzystam?
a ciasteczka są jak napisałam dla babci i dziadka
a tu była wersja na Walentynki ale za wcześnie upieczone i już znikły bo mam w domu 3 ciasteczkowe potworki, 2 małe i jednego dużego
____________________
Katarzyna
ele2001 19:12, 08 lut 2012


Dołączył: 25 lis 2011
Posty: 1483
Kasiu nie jem po prostu słodyczy za którymi przepadam zamiast ziemniaków kasza lub brązowy ryż nie wiem jak długo pociągne ostatnio kasza rośnie mi w buzi a tu takie śliczności pokazujesz mniam.
____________________
Przemo - Ogród mały, ale pojemny;)
kasiabis 19:35, 08 lut 2012


Dołączył: 10 sty 2012
Posty: 87
No, tak to mam podobnie... Również lubię słodycze a do maja muszę wpasować się w sukienkę i nie wyglądać w niej jak baleron
____________________
Katarzyna
kasiabis 19:39, 08 lut 2012


Dołączył: 10 sty 2012
Posty: 87
No, tak to mam podobnie... Również lubię słodycze a do maja muszę wpasować się w sukienkę i nie wyglądać w niej jak baleron
____________________
Katarzyna
Marta 20:58, 08 lut 2012


Dołączył: 21 cze 2011
Posty: 1983
Ciasteczka szczerze polecam! Robię takie same- pychotka
Do części ciasta można dodć kakao, zawinąć białym ciastem, zrobić z tego rulonik i pokroić na plasterki.

Mam taki sam problem jak Ty Kasiu-też sprzydałoby się trochę zrzucić do maja...i niestety bardzo lubię słodycze
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/774-ogrod-marty "Chcesz być szczęśliwy przez całe życie- zostań ogrodnikiem"
ele2001 21:49, 08 lut 2012


Dołączył: 25 lis 2011
Posty: 1483
____________________
Przemo - Ogród mały, ale pojemny;)
Basiaw 07:19, 10 lut 2012


Dołączył: 19 sie 2011
Posty: 1191
kasiabis napisał(a)

a co to za dieta? chciałabym zrzucić kilka kilogramów do maja, może skorzystam?


Kasiu, kilogramy zrzuca się całkiem łatwo, ale... trzeba porzucić słodycze.
Ja w listopadzie zrobiłam sobie rewolucję myślową, przewartościowanie pewnych rzeczy na okoliczność urodzin, skutkiem czego jest rezygnacja z cukru, białej mąki, trochę ruchu i przez niespełna 3 miesiące 7 kg mniej na liczniku Jeszcze z rozpędu na święta napiekłam i nie miał kto tego w domu jesć a teraz bawię się w eksperymenty ze słodyczami bez zwykłego cukru, białej mąki, jak się da to i bez tłuszczu.
____________________
Nasz mały, zielony świat
ele2001 13:07, 10 lut 2012


Dołączył: 25 lis 2011
Posty: 1483
Basiu robiłem tak samo jak ty schudłem 25 kg potem włączyłem do diety ciasta i ciastka z płatków owsianych brązowego cukru czy mąki razowej , teraz troche przytyłem zmiana pracy wyjazdy itd prubóje wrócić do poprzednich zwyczajów trzymajcie kciuki.
____________________
Przemo - Ogród mały, ale pojemny;)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies