Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Jaki kształt oczka wybrać?

Pokaż wątki Pokaż posty

Jaki kształt oczka wybrać?

Agnieszka 13:04, 24 lut 2012


Dołączył: 01 sty 2011
Posty: 934
goniak napisał(a)
No cóż, skoro powiedziałam A muszę też powiedzieć B
Według mnie ten kształt jest sztuczny i jakoś mi nie pasuje do Twojego ogrodu
Przepraszam za szczerość ale poznałam Cię już na tyle, iż mam prawo sądzić, że jak pytasz to oczekujesz szczerych i konkretnych odpowiedzi a nie słodzenia
Nie popieram też wpychania oczka pod sam żywopłot, bo ono nie może być zepchnięte do kąta, jakby było złem koniecznym. Musi zająć pewną ilość miejsca, bo tylko wtedy można je proporcjonalnie umiejscowić, zaaranżować i wyeksponować. Oczko nie musi być duże ale muszą być zachowane pewne proporcje aby osiągnąć oczekiwany efekt.
Na razie nie skupiałabym się też nad szatą roślinną wokół oczka, na to jeszcze jest czas.
Można się natomiast zastanowić czy za plecami oczka nie usypać skarpy wykorzystując ziemię wydobytą z wykopu. Obrzeże oczka powinno być obłożone na płasko regularnymi plastrami skalnymi, które z tyłu mogłyby przechodzić w murek oporowy, na placach, którego wzniósłaby się niewielka skarpa.
Przemyśl temat, bo oczko to nie tylko dziura w ziemi zalana wodą .


Gosia, znasz mnie dobrze Słodzenie wywołuje u mnie mdłości . Wylewna bardzo nie jestem, ale jak mi się coś podoba, to wyrażam to krótko i konkretnie!.

Kształt faktycznie nieco sztuczny, mój ogród raczej jest z tych .... (hm, jak to nazwać? )) spontanicznych!!! (pod każdym względem ) Może więc faktycznie ten kształt nie będzie dobry.

Mówiąc o wsunięciu oczka głębiej, chodziło mi o zbliżenie go do tego koła, na którym stoi huśtawka. Czyli w miejscu, gdzie teraz rosną hosty (do ogrodzenia jest jeszcze ponad półtora metra). Ale jak tak popatrzę na Twój rysunek, to po obróceniu go o jakieś 45 stopni w lewo, też by pasował. Tylko plaża byłaby po drugiej stronie. Mogłoby tak być?
____________________
Agnieszkowy ogródek
goniak 20:09, 25 lut 2012


Dołączył: 13 lis 2010
Posty: 1276
Dopiero wróciłam z Gardenii i strasznie bolą mnie nogi ale ogólnie jestem zadowolona
Naskrobałam naprędce odwrócony szkic oczka.
Jeśli masz jakieś pytanka to zadaj je dzisiaj, bo od jutra przez tydzień będę niedostępna .





____________________
Małgosia mój zielony świat
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies