Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Skalniak

Pokaż wątki Pokaż posty

Skalniak

Gardenarium 23:07, 24 lut 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Między bukszpanami posadź żurawki o żółtych listkach, turzyce fajne. Przeglądnij moją wizytówkę, tam będzie widać jakie rośliny stosuję.
A hortensje LImelight można posadzić gdzieś pod płotem lub ścianą a przed nimi coś niższego, np hosty o biało obrzeżonych liściach.
Link do mojej wizytówki masz w podpisie.

Zauważyłam jeszcze jeden fajny topiar - dwie kulki jedna na drugiej
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Bobik 10:51, 25 lut 2012


Dołączył: 21 lut 2012
Posty: 60
Dzięki Danusia(:
____________________
Bobik 08:34, 27 lut 2012


Dołączył: 21 lut 2012
Posty: 60
Mam jeszcze pytanie odnośnie tego żywopłotu z tuj.Czy przycina się tylko górę czy boki też?.Wiem,trochę boję się ruszać te tuje.A wy co robicie ze swoimi żywopłotami z tuj?
____________________
Madzenka 22:05, 27 lut 2012


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Tuje tnij nie żałuj zwłaszcza jeśli są rzadkie. W Austrii można podziwiać cieniutkie żwopłoty z tui na 10-15 cm za to tak piękne i gęste, że jak nie lubie tui tak oglądałam zachwycona.
Sama kiedyś podsuszyłam kulę szczepioną z tui i jak ją zaczęłam ciąć systematycznie , podlewać i nawozić to się pięknie zregenerowała i zagęściła.
A wracając do bukszpanów jeśli posadzisz zgodnie z propozycją Danusi żurawaki przed bukszpanami przy lini chodniczka to będzie je widać i dadzą świetny kontrast
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Bobik 23:14, 27 lut 2012


Dołączył: 21 lut 2012
Posty: 60
Dzięki Marzena,będę ciąć.Fotki jak wyszło pokażę po sezonie(:
____________________
Gardenarium 18:33, 11 mar 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ja swoje tuje także tnę w pionie i w poziomie. Wtedy będą ładniej wyglądały.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies