Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Nietypowy problem - wymiana gleby, proszę o porady

Pokaż wątki Pokaż posty

Nietypowy problem - wymiana gleby, proszę o porady

Rudzia 11:54, 03 maj 2021

Dołączył: 19 maj 2020
Posty: 5
Gardenarium napisał(a)
Na rabatach wymień około 20 - 30 cm, a pod większe rośliny, drzewa i krzewy kop dodatkowo doły i syp ziemię z worków w każdy dołek zgodnie z wymaganiami roślin.
Pod trawnik nasyp 15 - 20 cm.

Robiłam kiedyś ogród na takim śmieciowisku, pod trawnik przysypaliśmy dobrą ziemią to co było, a pod rośliny w doły. Nic nie wymienialiśmy ze śmieci bo klient nawiózł takiego badziewia. O dziwo rośliny rosły.

Czy tak samo należy zachować się na piaszczystym terenie. Pierwsze jakieś 20cm to ziemia bardzo piaszczysta, potem już żółty piach.
sylwik69 21:18, 03 maj 2021


Dołączył: 09 lip 2016
Posty: 3423
Ja miałam podobnie nawoziłam pseudoczarnoziemy,ktore po pewnym czasie okazywały się zwykłym piaskiem tylko innego koloru
Zaczęłam robić tak jak Danusia radzi,do tego co roku kora,obornik,gnojówki z pokrzyw,mączka bazaltowa,nawozy organiczno-mineralne i tak do znudzenia po 4 latach mam dżdżownice!!
Jeśli masz Kompostownię w pobliżu lub żródło obornika nie czekaj,zaopatruj się i mieszaj z piaskiem.Oczywiście fajnie też byłoby mieć glinę...
____________________
Sylwia Mój-ogród-moja-pasja-kobieta-szczęśliwa
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies