Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Kompletny brak pomysłu

Pokaż wątki Pokaż posty

Kompletny brak pomysłu

Anita1978 14:39, 07 sie 2012


Dołączył: 04 lip 2012
Posty: 5840
no co za sąsiad, ale tak bywa... no to koło siatki zielone tło- jakieś iglaczki kolumnowe, póżniej róże- będą na tle iglaków zielonych ładnie wyglądać a i powojnik się zmieści bo rabbata wcale nie taka wąska...
____________________
ogródek Anity
Anita1978 14:40, 07 sie 2012


Dołączył: 04 lip 2012
Posty: 5840
Poza tym jeśli jest tam słonecznie to różom byłoby dobrze- no i teraz na jesień będzie największy wybór róż
____________________
ogródek Anity
dorota_davussum 14:41, 07 sie 2012


Dołączył: 04 maj 2012
Posty: 55
Tam w zasadzie słońce jest non stop. Miałam tam w ogóle zrobić wrzosowisko ale już mi przeszło
Anita1978 14:47, 07 sie 2012


Dołączył: 04 lip 2012
Posty: 5840
Wrzosy są dość trudne- trzeba odpowiednie podłoże przygotować, no i lubią przemarzać- bynajmniej mi tej zimy pół zmarzło.
zależy też co będzie koło tej rabaty- czy będzie widoczna a okna(jesli jest dom),czy tam będzie się wypoczywać...
U mnie mam rabatę różaną w miejscu, gdzie latem "leżakujemy", a zima nie mam na nią widoku z okna, więć to, że zimą jest pustawa nie przeszkadza. Możesz u mnie zobaczyć
____________________
ogródek Anity
dorota_davussum 14:50, 07 sie 2012


Dołączył: 04 maj 2012
Posty: 55
To jest miejsce za domkiem, przy kompostowniku. Tam zazwyczaj rozkładamy basen.
Zaglądałam już do Ciebie, piękny ogród!
Anita1978 14:59, 07 sie 2012


Dołączył: 04 lip 2012
Posty: 5840
Ja też mam jeszcze sporo do zrobienia- odkąd trafiłam na ogrodowisko, widzę ile błędów popełniłam
Pozaglądaj do innych ogrodów, np ogród Dominiki, lecę w kulki, zielony chaos u Dawida,Mój kawałek raju-tam są piękne ogrody
____________________
ogródek Anity
dorota_davussum 15:10, 07 sie 2012


Dołączył: 04 maj 2012
Posty: 55
Śledzę ogrodowisko na bierząco, podziwiam te wszystkie piękne ogrody. Niestety nie posiadam własnego domu z ogórdkiem a jedynie małą działeczkę rod. Szaleć za bardzo tam też nie zamierzam bo nie chcę mieć zbyt wielu nieproszonych gości.
Moim największym błędem było wykładanie agrowłókniny na rabatach Niby było wszystko ok a niedawno odchyliłam jedną z nich i zamarłam. Teraz się biorę za zrywanie i pielenie. Mam nadzieję że jakoś to ogarnę do końca sezonu
Anita1978 15:30, 07 sie 2012


Dołączył: 04 lip 2012
Posty: 5840
tak, co do agrowłókniny zdania są rózne,ja też ją mam bo nie wiedziałam o wszystkich "przeciw",ale mam dylemat-bo mieszkam w szczerym polu i chwasty mnie atakują z wszystkich stron, więc bez agro nie wiem czy dałabym radę... ale ona po kilku latach to chyba sie rozkłada...
____________________
ogródek Anity
dorota_davussum 15:59, 07 sie 2012


Dołączył: 04 maj 2012
Posty: 55
U mnie też chwastów cała masa, nie zdązyłam się ich pozbyć zanim przywieźli ziemię więc zapadła decyzja o włókninie. Na razie na próbę zdjęłam kawałek z jednej rabatki i zobaczę co się będzie działo. Jedynie nie mam jej rozłożonej pod szpalerem hortensji annabelle ale one jak się rozrosną to nie będzie widac chwastów
dorota_davussum 17:11, 07 sie 2012


Dołączył: 04 maj 2012
Posty: 55
A jeśli nie różanka w tym miejscu to co innego?

Chyba bym wolała by róże rosły w tym miejscu, dziś na ogrodowisku wyczytałam że w cieniu też dadzą radę. A może macie inny pomysł jak zagospodarowac ten kącik?

Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies