Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowy amator prosi o porady

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowy amator prosi o porady

hanka_andrus 11:00, 06 maj 2012


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Witaj,Damianie! Najważniejsze,że sam chcesz zmienić swoje otoczenie.To już połowa sukcesu. Ogród masz duży i jest co robić ,szczególnie po pracy.
Grill dokończ,bo w takim stanie tylko szpeci.Po zimie ogrodowe hortensje wszystkie odbijają z korzeni,ale kwiatów nie będzie,niestety.
Dobrze ,że masz w domu jakiś podział obowiązków co do terenu.
Rozgość się,i czuj się jak w domu.Ogrody mamy różne ,nie tylko pokazowe.
Pozdrawiam.
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
DamianS 11:04, 06 maj 2012

Dołączył: 06 maj 2012
Posty: 11
część "sadu". Znajdują się tu 3 czereśnie, jedna majówka i jedna biała (szybko gnijąca) oraz dębówka. 2 Papierówki, bodajże Reneta szara, 1 niezidentyfikowana, 1 niedawno posadzona wiśnia. Dalej Orzech włoski oraz 2 przy drodze oddzielone od siebie lipą. Po płocie lipa, 3 brzozy, kilka leszczyn. Dalej od płotu część warzywna oraz prowizoryczna folia.

iglaki, Reneta Szara na głownym planie, obok papierówka za nią niezidentyfikowana jabłoń o dużych owocach z rózowymi prążkami.


papierówka oraz 2 czereśnie, od lewej majówka i druga biała.


dalszy widok


orzech



leszczyny przy płocie. Gałęzie które leżą są palone właśnie w tym miejscu.


i wszystko od czoła działki




justi 11:08, 06 maj 2012


Dołączył: 29 maj 2011
Posty: 6263
Bardzo ładny, duży teren masz do zagospodarowania i sadek ... super
Wszystko blisko domu i ten narożnik przy domu robiłabym na pierwszy ogień i w miarę możliwości posuwałabym się coraz dalej.
____________________
Justyna - ogród w Alei Lipowej
DamianS 11:10, 06 maj 2012

Dołączył: 06 maj 2012
Posty: 11

Witaj,Damianie! Najważniejsze,że sam chcesz zmienić swoje otoczenie.To już połowa sukcesu. Ogród masz duży i jest co robić ,szczególnie po pracy.
Grill dokończ,bo w takim stanie tylko szpeci.Po zimie ogrodowe hortensje wszystkie odbijają z korzeni,ale kwiatów nie będzie,niestety.
Dobrze ,że masz w domu jakiś podział obowiązków co do terenu.
Rozgość się,i czuj się jak w domu.Ogrody mamy różne ,nie tylko pokazowe.
Pozdrawiam.


witam również. Cieszy mnie że jest ruch i że każdy kto spojrzy w wątek doda coś od siebie.
Chcę zmieniać tylko nie radykalnie, lubię akurat tak jakby naturalny wygląd, nie wszystko musi być idealnie dla mnie.
Na początek chciałbym się dowiedzieć czegoś o trawie w ogrodzie między drzewami. Kosze ją kosą spalinową, trawa zwykle nie jest zgrabywana. Czy to błąd? Jak poprawić miejscowe zagęszczenie trawy? Powiedzmy że miejscami jest trawa 40 cm, a za chwilę w okolicy drzewa polanka o średnicy 5 m. Ii jakie nawozy i kiedy warto podawać trawie?


Drugą rzeczą jest to że chcę dokonać zakupu drzew owocowych. PRzydała by się śliwa, jabłonie oraz nie mam pomysłu co. Prosiłbym o jakieś pomysły, czego wy na codzień chętnie kosztujecie ze swych sadów, z czego przetwory, oraz nalewki . Chcę posadzić również truskaweczki, mam miejsce na nie lecz, nie wiem czy można je sadzić teraz czy też poczekać. Zakupie ok 40 krzaków, warto kupić 2 odmiany po 20 czy 1 40 i jakie polecacie?

Takich pytań będę zadawał mnóstwo, mam nadzieje że już się was tym nie zraziłem?
hanka_andrus 11:11, 06 maj 2012


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Ekstra sad. A co masz posadzone w tych osłoniętych miejscach?
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
hanka_andrus 11:18, 06 maj 2012


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Pod drzewami zwykle słabiej trawa rośnie.U mego dziadka pod drzewami nie było trawy.Zwykle jak już sie pokazywała większa to jej nie kosił tylko tylko przewracał widłami.I zostawiał w takiej skibie pod drzewem.Wytwarzał się naturalny kompost ,i dożywianie było tylko na wiosnę ,głównie obornikiem.
Pas pomiędzy drzewami był trawnikiem koszonym.
Ale może to są zbyt pracochłonne przestarzałe metody? Jabłka były dorodne i nie robaczywe.
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
DamianS 11:23, 06 maj 2012

Dołączył: 06 maj 2012
Posty: 11
osłoniętych tzn? pod folią i tam gdzie skopane i siateczką ogrodzone? W folii 10 krzeczków pomidorów 6 malinowych i 4 normalne, sałata bazylia pietruszka rzodkiewka. W tamtym roku zraziłem się bo pomidory ładnie urosły lecz nie chciały się czerwienić i w momencie zgniły. Okazało się że to zgorzel korzeniowy i coś jeszcze. W tym roku kupiłem preparat do podlewania i zobaczymy co wyjdzie.







rosną też stare czerwone porzeczki obok folii. Myślę dokupić też kilka lecz nie mam pomysłu gdzie je wsadzić żeby nie "nadziubać"

mam też 2 rzędy malin w małym kawałeczku pola za domem. Planuję na jesieni zwiększyc ich ilość bo uwielbiam sok malinowy! Przestrzeń między rzędami też do zagospodarowania lecz nie wiem jak.



Uploaded with ImageShack.us

Widziałem również że są osoby które są fascynatami kamienia mam też coś takiego i będę niedługo korzystał by skończyć grilla.



Uploaded with ImageShack.us
DamianS 11:26, 06 maj 2012

Dołączył: 06 maj 2012
Posty: 11

Pod drzewami zwykle słabiej trawa rośnie.U mego dziadka pod drzewami nie było trawy.Zwykle jak już sie pokazywała większa to jej nie kosił tylko tylko przewracał widłami.I zostawiał w takiej skibie pod drzewem.Wytwarzał się naturalny kompost ,i dożywianie było tylko na wiosnę ,głównie obornikiem.
Pas pomiędzy drzewami był trawnikiem koszonym.
Ale może to są zbyt pracochłonne przestarzałe metody? Jabłka były dorodne i nie robaczywe.


spróbuję tego procederu, lecz trawa po kosie spalinowej jest bardzo rozdrobniona i jeśli wyschnie to zniknie w trawie praktycznie. Widoczny jest obszar wykoszony wczoraj i zostawiony ze względu na sąsiada który ma się trawą zaopiekować i zabrać ją Co do obornika posiadam tylko taki z kurnika, nada się pod warzywa na jesieni lub pod drzewa?

Papierówki gdy były zaniedbane tj. nieobcinane wydawały dużo jabłek ale drobnych. Ja co rok obcinam i są jabłka duże lecz nieliczna ich ilość. Może źle przycinam je. Wzoruje się na książce którą zakupiłem. Zrobię kilka zdjęć i pokaże.

oto one







mam również klona palmowego który zaczyna obsychac, zwłaszcza jego jedna odnoga, co z nim zrobić? Wsadzić go do ziemi czy poczekać jeszcze?


Uploaded with ImageShack.us

hanka_andrus 17:11, 06 maj 2012


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Nawóz kurzy nadaje się do wykorzystania ,ale sposobu ci nie podam, bo nie korzystam z takiego. Może ktoś odezwie się kto stosuje. Wiem,że trzymają w pojemnikach zalany wodą,i rozcieńcza się go przed użyciem,ale szczegółów nie znam.
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
hanka_andrus 17:12, 06 maj 2012


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
O osłonięte rośliny pytałam,na widok tego zdjęcia.
http://img341.imageshack.us/img341/8985/dsc09860f.jpg
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies