Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowy amator prosi o porady

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowy amator prosi o porady

DamianS 09:27, 06 maj 2012

Dołączył: 06 maj 2012
Posty: 11
Witam. Jestem nowym użytkownikiem tego forum, mimo tego że czytam je i czerpie wiedzę od dłuższego czasu. Jestem młodym amatorem ogrodnikiem, od niedawna pracującym, zajmujący się samotnie ogrodem. Niedługo wrzucę kilka fotek jak co wygląda i prosiłbym o pewne porady co gdzie i jak rozmieścić. Ogród ma cześć rekreacyjną, część na warzywa, oraz przestrzeń z drzewami oraz na drzewa.
Ogrodem zajmuje się od 2 lat, był on zarośnięty, zaniedbany. Po usunięciu kilku drzew wraz z korzeniami chciałbym go w miare sensownie zagospodarować. W kolejnych wątkach będę wychodził z zapytaniem co i gdzie posadzić. Im więcej propozycji tym więcej opcji dla mnie . Uprzejmie proszę o przyjęcie świeżaka i serdecznie dziękuje za wszystkie posty i porady dla mnie o które niedługo będę się upominał. Pozdrawiam. Damian.
Monic 09:29, 06 maj 2012


Dołączył: 24 lip 2011
Posty: 1764
Witaj, Damianie!
Tu dużo życzliwych osób, które chętnie doradzą.
Wrzucaj fotki, pokaż rośliny, jakie masz i napisz co Ci się podoba, jakie rośliny lubisz.
____________________
mój ogród Monika
DamianS 09:33, 06 maj 2012

Dołączył: 06 maj 2012
Posty: 11
Wybiegam właśnie z aparatem To że dużo osób życzliwych zauważyłem czytając różne posty pomocne dla mnie. Za jakieś poł godziny wrzucę coś.
DamianS 10:16, 06 maj 2012

Dołączył: 06 maj 2012
Posty: 11
to część rekreacyjna, trawa koszona kosiarką 4 dni temu, zachwaszczona, lecz czekam z poprawą trawnika ze względu na prace budowlane (prawdopodobieństwo przekopywania z rurami kanalizacyjnymi). Zdjęcie niewyraźne ale cóż ;p


Uploaded with ImageShack.us

grill z innej perspektywy, niedokończony ze względu na brak weny




studnia, oraz jej otoczenie i niczyja działka sąsiadująca ze mną.




tarasik przed domem



prawa część domu, ogródek, widoczny karłowaty ogrodzony iglak, hortensja (po zimie odbija z ziemi na zielono), i 1roczny bukszpan.



ogródek z warzywami i posianymi kwiatami przez siostrę (kwiaty to jej rola) miejsce dołowania malin i innych tego typu rzeczy, małowidoczna mięta



hehe okaz




oraz spojrzenie w kiedunku przeciwnym, tam znajduje się hamak ostatnie miejsce rekreacji i odpoczynku w moim ogrodzie

justi 10:26, 06 maj 2012


Dołączył: 29 maj 2011
Posty: 6263
Witaj Damian. Zdjęcia wrzucaj przez Ogrodowisko, z boku masz na zielono Wgraj zdjęcie bo na razie nie sa widoczne. Możesz też poćwiczyć tutaj http://www.ogrodowisko.pl/watek/11-testowe-dodawanie-zdjec
____________________
Justyna - ogród w Alei Lipowej
justi 10:27, 06 maj 2012


Dołączył: 29 maj 2011
Posty: 6263
Chyba się chwilkę spóźniłam, już są
____________________
Justyna - ogród w Alei Lipowej
DamianS 10:33, 06 maj 2012

Dołączył: 06 maj 2012
Posty: 11
co do roślin ciężko powiedzieć co lubie, generalnie lubie mieć porządek i pewną systematyczność. Nie lubię sytuacji typu "nadziubane nieregularnie rośliny po całym obszarze". Jeśli mam chęć na takie rozrzucenie to muszę mieć do tego inne miejsce wyznaczone. Kwiatami nie zajmuje się obecnie ale myślę o założeniu rabaty bądź wykorzystania któregoś z przedstawionych miejsc. Wokół tego płotka czerwonego z prawej strony płotu będą rosły potocznie zwane śmierdziuchami kwiaty coby kolorowiej było .
Z lewej strony we wnęce mam jeszcze różę która obficie w tamtym roku kwitłą, po przycięciu w tym roku coś słabo odbija. Wyciąłem stare pędy zdrewniałe a zostawiłem w miare młode, lecz niektóre jakby uschły, myśle nad ich wycięciem lecz poczekam jeszcze, może coś będzie z nich. Tu również uschnięta hortensja, zdrowy rhododendron, karłowaty iglak i kilka innych roślinek.


DamianS 10:35, 06 maj 2012

Dołączył: 06 maj 2012
Posty: 11

Chyba się chwilkę spóźniłam, już są


małe kłopoty, wklejałem normalny link z imageshacka i klikalem na obrazek nad okienkiem w ktory sie wpisze, mimo poprawności kodu nie chciały się wyświetlać. Ale dalem radę
justi 10:38, 06 maj 2012


Dołączył: 29 maj 2011
Posty: 6263


grill z innej perspektywy, niedokończony ze względu na brak weny




Ten budynek w dali z brązowymi drzwiami można obsadzić czymś zielonym np. bluszczem lub winobluszczem i trzymać w ryzach tzn równo przycinać

wstawiam Ci zdjęcie z mojej książki, choć tam jest cis ale na niego długo trzeba czekać, żeby urósł




____________________
Justyna - ogród w Alei Lipowej
DamianS 10:41, 06 maj 2012

Dołączył: 06 maj 2012
Posty: 11
tam akurat też prawdopodobnie będzie dobudowywany ganeczek, w zależności od konstrukcji pomyśle nad jakimś pnączem napewno
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies