Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Taka sobie rabatka pod oknem

Pokaż wątki Pokaż posty

Taka sobie rabatka pod oknem

MartaS 14:24, 18 maj 2012


Dołączył: 20 kwi 2012
Posty: 278
Witaj Grapaka

no własnie Gosia jak namiesza to później w nocy nie można spać
muszę pomierzyć jeszcze dobrze tą rabatę i wtedy zobaczę co mi się zmieści i gdzie
____________________
Marta - Taka sobie rabatka pod oknem
kaisog1 14:35, 18 maj 2012


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Przyjmij na hortensje 1-1,5 Miskant mniejszy 1 większy 2
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
MartaS 13:13, 21 maj 2012


Dołączył: 20 kwi 2012
Posty: 278
Witajcie

Gosia pomierzyłam, pomierzyłam raz jeszcze i wiesz wersja I i ta przerobiona I wersja napewno się zmieszczą, tylko ja jestem z tych niecierpliwych ogrodników i kurcze wydaje mi się malutko tych roślin . Na taki widok jak na projekcie troche czasu potrzeba

czy można tam cos dosadzić jeszcze? zanim te rośliny się rozrosną?


____________________
Marta - Taka sobie rabatka pod oknem
Joaska 13:37, 21 maj 2012


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 5104
kaisog1 napisał(a)
Można też zrobić odwróconą wersję jak u Danusi.... czyli stożek przepchnąć w prawo, dać miskanta po lewej i hortensję...
Cos takiego

Jak dla mnie ta wersja jest idealna, a co do szybkości wzrostu to trawy chyba dość szybko urosna hortensje chyba też malutkie nie są, ja bym nie kombinowała tylko brała gotowca i sadziła, jedynie dodałabym przed kulami żurawek dla koloru np. marmelade, i kule dała różnej wielkości. a trzmieline na pniu daj na inną rabatę trawa pod okna chyba najlepsza będzie Morning light, niższa i "zwiewniejsza"
Kaisog naprawdę ma rękę do projektowania
pozdrawiam
____________________
Joaśki ogród z wyobraźni-REALIZACJA 2015 "Niebo samo nie spadnie, trzeba je osiągnąć./Adam Mickiewicz/"
MartaS 13:48, 21 maj 2012


Dołączył: 20 kwi 2012
Posty: 278
Witaj Asiu

dzięki za rzeczową poradę

chyba faktycznie nie będę kombinowac tylko biorę się za sadzenie

czasami lepiej jest mieć mniej niż więcej

co do projektów Gosi to masz absolutną rację - jest w tym świetna

____________________
Marta - Taka sobie rabatka pod oknem
kaisog1 16:19, 21 maj 2012


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Marta tyż bym nie kombinowała. Potem będziesz przesadzasz i będzie probelm - bo to tu nie pasuje a tu tego za mało

Hortensje szybko rosną - zresztą jak się kupuje to one małe nie są. Trawy to samo..... (chociaż w tym roku to kto wie )
Kulki można kupic całkiem spore w dobrej cenie

...i dzięki Dziewczyny za uznanie
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
zaga 19:26, 21 maj 2012


Dołączył: 16 mar 2011
Posty: 321
Gosiu! No to narobiłaś! Patrzę na swoje "pod oknem" i będą zmiany.
____________________
Agata - Ogród Zagi
MartaS 09:33, 23 maj 2012


Dołączył: 20 kwi 2012
Posty: 278
Witajcie

Zaga dzięki za odwiedzinki

Gosia zakupiłam juz stożek- stety czy niestety bukszpanowy bo z cisa trudno coś dostać a samemu wystrzyc to chyba mistrzostwo tylko dla wtajemiczonych w tę sztukę

Hortensje muszę zamówić bo w okolicy nie mają tej odmiany

Gosia- i wszyscy chętni coś podpowiedzieć -zobaczcie jeszcze na te zdjęcia- musze jeszcze przerobić rabate przed domem i posadzić coś koło studni- myslalam tam o jakimś żywopłociku z bukszpanu albo sama nie wiem


rośnie tu- drzewko karagana, na pniu świerk globosa, koło niego trzy tuje ekg kuliste i trzy lawendy, tuja żółta kulista koło niej jałowiec blue, a na obwodzie jest tawułka goldmound. te płytki znikną jak zrobimy odwodnienie z rynny




studnia zyskała nowy kolor- na razie biały ale mysle obłożyć ją jakimś kamieniem i zmienić daszek

za bałagan na podwórku przepraszam ale cały czas coś poprawiamy ulepszamy i tak bez końca ....
____________________
Marta - Taka sobie rabatka pod oknem
beta 10:05, 23 maj 2012


Dołączył: 05 kwi 2012
Posty: 12953
Witaj Marto
widzę że nowy wątek założyłaś

cudny ten projekt Gosi-zazdraszczam Ci

ja w kwestii studni- wydaje mi się że jeżeli ta studnie zrobicie tak jak planujecie, to sama w sobie będzie stanowić dekoracje i nie trzeba jej będzie niczym zasłaniać- ew. jakieś sezonowe kwiaty w dinicach na niej powiesić-ale to moja sugestia

pozdrawiam
____________________
beata - Dla odmiany czas na zmiany... ..."Świadomość, że wszystko co robię, mogłabym robić lepiej wcale mi nie przeszkadza..."
MartaS 11:11, 23 maj 2012


Dołączył: 20 kwi 2012
Posty: 278
Witaj Beta

tak wątek założyłam nowy ale problemy z nasadzeniem są stare

ale mam nadzieję ze może Gosia - tu wielki uśmiech do niej - cos pomoże jeszcze
____________________
Marta - Taka sobie rabatka pod oknem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies