Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Wierzba japońska po przesadzeniu

Pokaż wątki Pokaż posty

Wierzba japońska po przesadzeniu

krzysztofszy... 00:44, 30 maj 2018


Dołączył: 26 paź 2016
Posty: 123
Ktoś pomoże? Boję się, że padną całkowicie. Straszna gorącz jest. Drzewka podlewam codzień rano i wieczorem a pomimo tego schną . Czy przyciąć je jeszcze krócej? Może nie ta pora na sadzenie, nie mam pojęcia co się z nimi dzieje.
Karol99 09:47, 31 maj 2018


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
Te wierzby musza zrzucać liście bo maja za mało korzeni, które nie wystarcza żeby zaopatrzyć wszystkie w wodę. Codziennie lej wodę, możesz sporobowac je ocieniowac. Przeżyją, tylko po prostu teraz będą wyglądać nieciekawie.
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
krzysztofszy... 10:20, 31 maj 2018


Dołączył: 26 paź 2016
Posty: 123
Dzięki wielkie za odpowiedź. Ale moja usycha a nie zrzuca liści. U sprzedawcy były gęste i żywe. Tak wyglądały

Może bardziej przyciąć, obciąć to co jest suche?
Karol99 22:05, 02 cze 2018


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
Końcówki oklapują jak piszesz, ponieważ nie jest to odpowiednia pora do przesadzania. Po pewnym czasie pewnie zrzuci tez cześć liści. Dużo wody i powinno być dobrze, dopiero w następnym sezonie będzie się ładnie prezentować.
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
Toszka 10:26, 03 cze 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Podlewanie przesadzonych roslin nie polega na podlewaniu po trochu i często, bo to milowy krok do zgnilizny korzeni. Lepiej bardzo obficie podlać dwa razy w tygodniu. Możesz także na noc (zamiast podlewania) połozyć węża na maleńki strumień tak by mocno nawodnić głeboko glebę. Wierzby radzę w te upały zacieniować np. firanką (stawiasz dwa trzy długie patyki i na to nakładasz firankę. Materiał nie może leżeć na roslinie.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
krzysztofszy... 16:35, 03 cze 2018


Dołączył: 26 paź 2016
Posty: 123
Dzięki za zainteresowanie i odpowiedzi. Czyli w tym roku już nie odrośnie? Mogę ściąć to suche do takich rozmiarów jak na zdjęciu poniżej

krzysztofszy... 23:23, 10 cze 2018


Dołączył: 26 paź 2016
Posty: 123
Chyba trochę panikowałem. Sytuacja została zażegnana, wierzby odrastają . Ale pojawił się inny problem z wierzbami hakuro. Posiadam dwie sztuki. Ze względu na susze często je podlewam, praktycznie codziennie. Problem tkwi w kolorze liści, nie są zielone tylko podchodzą pod brąz, jakby gniły. Nie jest to schnięcie. Czy to może choroba? Podlałem ostatnio nawozem bo myślałem, że może brakuje papu. Zdjęcia może nie ukazują faktycznego widoku



Tak przy okazji, będę je przesadzał i chciałem zapytać czy to odpowiedni czas? Mogę w najbliższym czasie to zrobić czy jest inny termin na przesadzanie?
Dan 15:06, 13 cze 2018

Dołączył: 22 maj 2018
Posty: 19
Witam,
zauważyłem podobne zjawisko u siebie, w ostatnich dniach mimo regularnego podlewania (nawadnianie kropelkowe co 2 dzień + obfite podlanie pod korzeń 1xtydzień) liście zaczęły brązowieć. Wyjątkiem w szpalerze jest 1 drzewo które jeszcze nie zrobiło sie brunatne (mam nadzieję że to widać na załączonych zdjęeciach).
Dajcie znać czy należy się tym w jakiś sposób zająć czy cierpliwie obserwować z nadzieją że wróci do swojego normalnego stanu.



Pzdr
D.
Trudnepoczatki 09:09, 15 cze 2018

Dołączył: 22 lut 2017
Posty: 57
No właśnie co to może być. U mnie jest to samo. Drzewko w ciągu jednego dnia zrobiło się takie samo. Czy ktoś jest w stanie pomoc.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies