Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Wierzba japońska po przesadzeniu

Pokaż wątki Pokaż posty

Wierzba japońska po przesadzeniu

megabasia 15:54, 12 paź 2013

Dołączył: 26 maj 2012
Posty: 326
Sebek napisał(a)
Możesz teraz, na wiosnę też, bo zdąży wypuścić jeszcze niezłe gałęzie. Ja swoją hakuro tnę raz w miesiącu

A ostatni raz przed zimą kiedy można?
____________________
Miniary Megabasi oraz Wizytówka - Ogród mojej Mamy
Sebek 17:13, 12 paź 2013


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
megabasia napisał(a)

A ostatni raz przed zimą kiedy można?


Ostatni raz ciąłem we wrześniu....Ale nawet jakby te pędy zmarzły to i tak ją tnę wiosną przed ruszeniem wegetacji
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
megabasia 20:43, 12 paź 2013

Dołączył: 26 maj 2012
Posty: 326
No ja właśnie też cięłam we wrześniu, bo mi się wydawało, że za długie te gałęzie i śnieg mi drzewo położy.. A w szkółce mnie nastraszyli, że za późno. Mam nadzieję, że nic się nie stanie....
____________________
Miniary Megabasi oraz Wizytówka - Ogród mojej Mamy
Gardenarium 21:42, 12 paź 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nic się nie stanie, bo to "chwast".
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Dorotka 16:51, 15 mar 2015


Dołączył: 08 mar 2015
Posty: 950
Dziewczyny, w szkólkach ostatnio pojawiły się takie drzewka wierzby, bardzo ozdobne, na ok 120 cm wysokie, z wierzbowymi kotkami. Czy jest to coś warte??? Czy warto kupić czy to tylko marketingowy zabieg.
____________________
MELA -Ogród pewnej Ogrodniczki czyli Dziewczyna z rowerem.
Karol99 18:52, 15 mar 2015


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
To pewnie wierzba Iwa. Nie kupuj, nie warto. Jest wiele ładniejszych drzew. Według mnie ta wierzba to najgorsze drzewo. Szybko kończy swój żywot, łapie ją rdza i pod koniec sezonu wygląda okropnie.
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
Dorotka 18:54, 15 mar 2015


Dołączył: 08 mar 2015
Posty: 950
Karol99 napisał(a)
To pewnie wierzba Iwa. Nie kupuj, nie warto. Jest wiele ładniejszych drzew. Według mnie ta wierzba to najgorsze drzewo. Szybko kończy swój żywot, łapie ją rdza i pod koniec sezonu wygląda okropnie.


Tak mi właśnie powiedziano już. Nie kupię, szkoda kasy w takim razie.
____________________
MELA -Ogród pewnej Ogrodniczki czyli Dziewczyna z rowerem.
Gardenarium 15:38, 06 kwi 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
To drzewko dla początkujących, tanie i nic nie warte.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Lipa 09:44, 25 lip 2016

Dołączył: 25 lip 2016
Posty: 1
Cz ktoś wie co to za stwory? Wylatują z wierzby, w której zrobiły otworki.

krzysztofszy... 21:21, 27 maj 2018


Dołączył: 26 paź 2016
Posty: 123
Podłączę się pod ten temat, choć mój problem nie dotyczy wierzby japońskiej. Ostatnio kupiłem 4 ciekawe wierzby na pniu. Ciekawie się prezentowały jak były jeszcze U sprzedawcy. U niego wszystkie drzewka rosną w ziemi, nie w doniczkach. Gdy przywiózł je już w samochodzie widziałem, że niektóre końcówki są oklapnięte Tak, jakby miały za mało wody. Po przesadzeniu je U mnie w miejsca docelowe I konkretnym podlaniu i tak usychają . Czy muszę odczekać ileś czasu żeby się zaklimatyzowały? Dodam że już je trochę przyciąłem bo tak mi doradzał sprzedawca.

Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies