Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Jak to ogarnąć ?

Pokaż wątki Pokaż posty

Jak to ogarnąć ?

Sebek 18:08, 04 lip 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Rh możesz podsadzić tojeścią rozesłaną albo żurawkami - no albo wrzosami

Tam gdzie większy znak zapytania może posadź tuje, aby ukryć różnice między płotami.
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
reni 18:57, 04 lip 2012


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 2793
Dzięki, tak sobie myślę że tuje będą najlepsze... a trojeści nie chcę mam jej pełno nawet w trawę mi wlazła, żurawek nie brałam pod uwagę...pomyślę
____________________
Ogród... reni
Moniika 23:06, 04 lip 2012


Dołączył: 04 gru 2010
Posty: 2777
Hej! Ładne kamienie , fajnie wyglądają! Nie wypowiadam sie a sprawie piwoni bo sie nie znam . U mnie nie rosną piwonie razem z hortensjami mam dla nich zupełnie inne miejsca. Czy one lubią to samo? Nie wiem. Za to hortensje kwitną poxniej od piwoni co jest argumentem za wspólnym siedliskiem.
____________________
Mój ogródek pod Gdańskiem
Moniika 23:06, 04 lip 2012


Dołączył: 04 gru 2010
Posty: 2777
Hej! Ładne kamienie , fajnie wyglądają! Nie wypowiadam sie a sprawie piwoni bo sie nie znam . U mnie nie rosną piwonie razem z hortensjami mam dla nich zupełnie inne miejsca. Czy one lubią to samo? Nie wiem. Za to hortensje kwitną poxniej od piwoni co jest argumentem za wspólnym siedliskiem.
____________________
Mój ogródek pod Gdańskiem
monitka 10:21, 05 lip 2012


Dołączył: 06 mar 2012
Posty: 3918
Witaj Reni
Trochę ciężko mi ogarnąć wyobraźnią ten teren który chcesz zagospodarować ale wydaje mi się że rozebrałabym płotek (tam jest podwyższenie czy płasko?) pociągnęłabym rabatę do świerka pod nim może hosty i zrobiła nasadzenia za oczkiem żeby dać mu ładne tło.
Może zrób plan tej części ogrodu w jakiejś skali wtedy będzie wiadomo ile tam jest miejsca i jakie rośliny się zmieszczą.
____________________
Monika Bystre Oko ogródkowy chaos u monitki
reni 12:49, 05 lip 2012


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 2793
Właśnie wczoraj posadziłam hosty pod świerkiem... o to mi chodzi żeby ją połączyć z oczkiem, płoteczek wyrzucę przed nim jest taki betonowy murek, ale raczej równo z ziemią
Póżniej skrobnę jakiś szkic.. może mi wyjdzie



____________________
Ogród... reni
EwaG 19:06, 05 lip 2012


Dołączył: 18 maj 2011
Posty: 1089
Ja bym nieco zmieniła linie rabaty i połączyła z oczkiem (tak jak te żółte kropki).
.


Rzeczywiście zielone tło by się przydało. Do rabaty włączyłabym też tę część za oczkiem. Do takich dużych drzew dobra byłaby rabata naturalistyczna np. rododendrony, pierisy, cieniolubne byliny. Wrzosy jednak nie, lubią słońce i raczej w naturze nie widuje się ich koło rododendronów.
____________________
Ewa ; Ogród Ewy G. ; blog http://www.ogrodyewy.pl/
reni 20:08, 05 lip 2012


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 2793
Na razie troszkę uporządkowałam rośliny, jeden krzew został wykopany dosadziłam żurawki pomiędzy perisami tylko się zastanawiam czy nie dosadzić jeszcze po jednej żurawce, bo tak łyso trochę...

jeszcze tuje zakupić, powiedzcie kiedy najlepiej je sadzić... czytałam, że jesienią

Płoteczek wyrzucę póżniej ...Ewa, dzięki nie wiem czy ten kształt wyjdzie... przed tym płotkiem jest murek dość głęboko w ziemi
Na dzień dzisiejszy wygląda tak





____________________
Ogród... reni
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies