Gdzie jesteś » Forum » Ogrodowa kuchnia » Dyniowo-cukiniowe leczo.

Pokaż wątki Pokaż posty

Dyniowo-cukiniowe leczo.

adka 14:09, 03 sie 2012


Dołączył: 01 sie 2012
Posty: 185
Składniki:
600g obranej dyni
1 cukinia
dwie czerwone papryki
duża cebula
300g wędzonego boczku lub dobrej kiełbasy
przecier pomidorowy
przyprawy wedle uznania

Sposób wykonania:

Boczek lub kiełbasę pokroić ,razem z cebulą podsmażyć.Wszystko przerzucić do garnka i dalej wolno smażyć.
Nastepnie dodajemy pokrojoną paprykę ,cukinię i dynię.Te dwie ostatnie kroję w kostki .Wszystko razem mieszam i duszę około 30min ,dodaję przecier,następnie przyprawystra paprykę,słodka paprykę,sól,pieprz,gałkę muszkatułową,granulowany czosnek. Można dodać ketchupu i smietany do smaku.Wersja jest dosyć dietetyczna,ponieważ tylko smażymy boczek z cebulą.
Ja robię to leczo dwa razy w tygodniu.Polecam i życzę smacznego.Adka.
____________________
Adrianna
adka 19:50, 31 sie 2012


Dołączył: 01 sie 2012
Posty: 185
Spóźnione zdjęcie.



____________________
Adrianna
Basiaw 20:20, 01 wrz 2012


Dołączył: 19 sie 2011
Posty: 1191
Adka, widzę, że eksperymentujesz z dynią, masz jeszcze jakieś sprawdzone przepisy?
Mam 4 spore dynie, urosły na kompostowniku i mam zamiar nakarmić nimi rodzinkę. Na razie najmniejszą dynię spożyliśmy w postaci 2 pysznych ciast, ale i na wytrawnie by się coś zjadło. Twoje leczo na pewno wypróbuję, na zdjęciu jest bardzo apetyczne.
____________________
Nasz mały, zielony świat
adka 00:28, 02 wrz 2012


Dołączył: 01 sie 2012
Posty: 185
Basiu robię pyszną zupę krem.Jest w ogrodowej kuchni pod tytułem


"Zdrowa zupa dyniowo-czosnkowa."Naprawdę jest pyszna, dzieciaki ja uwielbiają.Pozdrawiam.
____________________
Adrianna
adka 00:31, 02 wrz 2012


Dołączył: 01 sie 2012
Posty: 185
Robię również placuszki dyniowo-ziemniaczane.Po prostu pół na pół z ziemniakami.Startą dynię trzeba dobrze odsączyć.Reszta identycznie jak zwykłe ziemniaczane.
____________________
Adrianna
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies