Gdzie jesteś » Forum » Ogrodowa kuchnia » Nalewka imbirowa na "zdrowotnośc"

Pokaż wątki Pokaż posty

Nalewka imbirowa na "zdrowotnośc"

adka 14:38, 03 sie 2012


Dołączył: 01 sie 2012
Posty: 185
Składniki:
świeży imbir 300g
miód 500g
cytryna 3 sztuki[ sparzone ]
wanila w lasce
spirytus 1l

Wykonanie;

Imbir obrać i pokroić w plasterki, wrzucić do słoja.Zalać miodem i odstawić w nasłonecznione miejsce,nie zamykać zbyt szczelnie. Po około trzech dniach dodać do zawartości litr spirytusu, sok z trzech cytryn[bez pestek], skórkę cytrynową [wystarczy z jednej}laskę wanili .Całość odstawiamy na trzy tygodnie .Po tym czasie odcedzamy zawartość ,filtrujemy i do spiżarki .Ja nie przelewam od razu do butelek,zawsze odczekam na klarowny kolorek.Jest rewelacyjna na wszystkie wirusy, nawet na problemy żołądkowe.Serdecznie polecam.Robię ja od wielu lat.Adka.
____________________
Adrianna
Pszczelarnia 12:24, 11 gru 2013


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Adko, dziękuję bardzo. Kupiłam taką na jarmarku i starałam się rozgryźć sposób wykonania (proporcje) a tu gotowiec. Pozdrawiam.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
adka 15:05, 11 sty 2014


Dołączył: 01 sie 2012
Posty: 185
Ewo ,mam nadzieję ,że zostanie w Twoim domku dożywotnio.Szkoda,że wiekszość ludzi nie wie,że imbir to naturalny antybiotyk,skuteczniejszy od czosnku.U mnie nie ma zimy bez tej nalewki.Pozdrawiam serdecznie.
____________________
Adrianna
Kasiek 17:13, 11 sty 2014


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14762
Bardzo przydatny przepis, dziekuje, napewno skorzystam Imbir jest w mojej kuchni stalym bywalcem, ale nalewki nigdy nie pilam, trzeba bedzie zrobic
____________________
Bawarka
Matka 21:58, 11 sty 2014


Dołączył: 14 lis 2010
Posty: 7595
I ja koniecznie zrobie bo imbir wiem ze lepszy niz antybiotyk...a ile kieliszeczkow w razie przeziebienia sie pije?bo jak. Mi posmakuje to buteleczka peknie.
____________________
U Matki
adka 12:19, 14 sty 2014


Dołączył: 01 sie 2012
Posty: 185
Bogda ,sączy się,sączy i sączy .Jest ostra więc pije się powoli.Ale zdrowie ważniejsze i "trzeba pić"Pozdrawiam.
____________________
Adrianna
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies