Gdzie jesteś » Forum » Ogrodowa kuchnia » Powidła śliwkowe z kakao a la Nutella:-)

Pokaż wątki Pokaż posty

Powidła śliwkowe z kakao a la Nutella:-)

baraga1904 21:44, 01 wrz 2012


Dołączył: 22 lip 2010
Posty: 6854
...zdrowa dawka kalorii na śnadanie - miska owsianki z mlekiem lub z jogurtem hihi
ale to nie ten smak..
...serio, to mam w planach kolejną dietę...wprawdzie do spotkania u Kapiasów moje BMI się nie zmieni ale coś trzeba ze sobą robić..
....a na forum tyle nowych fajnych przepisów.....buuuuuuu....dlaczego?????????
Basiaw 07:58, 03 wrz 2012


Dołączył: 19 sie 2011
Posty: 1191
baraga1904 napisał(a)
..może się skuszę...ale te kalorie!!! czy one wszędzie muszą byc w takich ilościach???


Agnieszko, powidła śliwkowe powinno się robić bez cukru, z dobrze dojrzałych śliwek, gotowane kilka dni, niczym bigos, są naprawdę pyszne.
W przepisie z tego wątku jest mnóstwo cukru, pewnie ze względu na dodatek kakao, ale z powodzeniem mozna zrobić powidła bez cukru, słoiki pasteryzować ok. 20 minut i mogą stać 2-3 lata bez szkody dla smaku.
____________________
Nasz mały, zielony świat
Enya73 09:12, 03 wrz 2012


Dołączył: 06 lip 2012
Posty: 9021
Zgadzam się, jeśli chodzi o tradycyjne powidła śliwkowe, natomiast tak jak zauważyłaś przy tej ilości gorzkiego kakao, jedynie co można zrobić to nieco obniżyć ilość cukru, ale zrezygnować całkowicie nie radzę, bo nie będzie to smakowało
____________________
Anita - Zielono mi-czyli zielone płuca czarnego Śląska WIZYTÓWKA- wizytówka- zielono mi-czyli zielone płuca czarnego Śląska oraz zapraszam do odwiedzenia Pod-sloncem-toskanii
Basiaw 10:23, 04 wrz 2012


Dołączył: 19 sie 2011
Posty: 1191
Anita, tak przypuszczam, że dodatek kako powoduje koniecznośc dodania cukru, siła wyższa

Ja mam może i obsesję na tle wszelkiej białej trucizny, czyli białej mąki, cukru i soli, wszędzie zastępuje je odpowiednio mąką razową, brązowym cukrem nierafinowanym, sola kamienną, morską. Najbielsza mąka w moim domu to żytnia 720 a pszenna 850, z resztą mało kiedy używane.
Zdrówko rodziny na pierwszym miejscu
____________________
Nasz mały, zielony świat
agnieszka_ba... 18:48, 16 wrz 2012


Dołączył: 13 paź 2010
Posty: 171
Zdrowie, zdrowiem (znaczy chyba potrzebny jest mi magnez) ale mi wyszło TYLKO 8 słoiczków...
A pod koniec gotowania odbyło się oczywiście próbowanie.

Kiepsko widzę wydajność na dzień.

mlask mlask
____________________
Obym w końcu mogła zająć się ogrodem .... Zmiany zmiany zmian
magdach 12:18, 19 maj 2015

Dołączył: 24 kwi 2014
Posty: 4
Super przepis, wypróbuję jak tylko zacznie sie sezon na śliwki bo zastąpienie czymś zdrowym nutelli to u mnie priorytet.
Na razie dobrze idzie z kremem Hobee - w 100 % naturalny miód o smaku kakaowym, mam nadzieję, że się mojej gromadce nie znudzi
(miód zdrowy przynajmniej no i zero konserwantów! )
Enya73 12:24, 19 maj 2015


Dołączył: 06 lip 2012
Posty: 9021
Cukier możesz zastąpić stewią albo miodem
____________________
Anita - Zielono mi-czyli zielone płuca czarnego Śląska WIZYTÓWKA- wizytówka- zielono mi-czyli zielone płuca czarnego Śląska oraz zapraszam do odwiedzenia Pod-sloncem-toskanii
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies