Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Choroby i szkodniki azalii, azalia

Pokaż wątki Pokaż posty

Choroby i szkodniki azalii, azalia

cloudberry 08:29, 06 sie 2018

Dołączył: 06 sie 2018
Posty: 3
dzień dobry,

mam problem z zakupionymi w szkółce internetowej azaliami. Sadzonki kuuję w internecie, jezeli zalezy mi na rzadkiej odmianie, której nie mogę znaleźć w pobliskich szkołach. Kupiłam wiec trzy sadzonki, ale na listkach mają brzydkie plamy. zalezy mi na tej odmianie, ale nie wiem czy te rosliny w ogóle sadzic, czy odsyłac, czym ewenetualnie zwalczać, pryskać i czy one nie zagrazają innym roslinom. Szkółka pisze, ze podlewaja wodą ze studni z duza ilosia zelaza. czy to moze byc od tego? Bardzo proszę Państwa o pomoc
Toszka 11:22, 06 sie 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Jak dla mnie to to są tegoroczne (kilkumiesięczne) sadzonki wymęczone upałami i suchym powietrzem.
Sadź śmiało, koniecznie zacieniuj przed słońcem.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
cloudberry 11:55, 06 sie 2018

Dołączył: 06 sie 2018
Posty: 3
dziękuję Ci serdecznie posadzę zatem i zobaczymy co z tego będzie. Cienia jej nie zabraknie, będzie rosła niedaleko sosny (do południa więcej słońca, później osłona drzewa ), razem z innymi azaliami i różanecznikami. planuję przykryć korzenie na zimę, nawóz chyba od wiosny dopiero. pozdrawiam i życzę miłego dnia!
gp1958 11:30, 10 cze 2023


Dołączył: 01 sty 2017
Posty: 41
Witam!
Proszę o radę co jest mojemu różanecznikowi, wiem że choruje ale na co i jak to zwalczyć?
Grażyna
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies